reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tropiciele duchów” w Discovery Science

dodano: 2011-03-22 13:02 | aktualizacja: 2011-03-22 13:57
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Science

discovery science Czy można okiełznać czwarty wymiar? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w nowy programie Discovery Science "Tropiciele duchów" (ang. Ghost Lab). Premiera już w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22.00 na kanale Discovery Science. Emisja kolejnych odcinków: w niedzielę, o godz. 22.00Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czwarty wymiar – tajemniczy i pełen nadprzyrodzonych zjawisk i duchów – fascynował i jednocześnie przerażał ludzi od zawsze. Tych, którzy potrafili się do niego dostać, darzono szczególnym szacunkiem. Wielu do dziś wyklucza jego istnienie, ale są również i tacy, którzy pragną go dogłębnie zbadać. Wśród nich są bracia Brad i Barry Klinge – założyciele firmy zajmującej się tropieniem duchów i wyjaśnianiem zjawisk paranormalnych. Wyposażeni w przenośne laboratorium próbują zlokalizować duchy, a także domy, pałace czy łodzie, w których według świadków z starszy.

Tropiciele duchów nie boją się jednak żadnych wyzwań. Jeśli miejsce, które mają zbadać, tego wymaga, to bez problemu zagłębiają się w stare piwnice, penetrują kostnice, czają się na starych cmentarzach i w nawiedzonych budowlach. Wszystko po to, by zaobserwować nadprzyrodzone zjawisko, o którym mówią okoliczni mieszkańcy, a na które nie ma tak naprawdę żadnych namacalnych dowodów. Bracia zajmują się nie tylko wykrywaniem obecności duchów, ale często także wyczuwanych przez ludzi zaburzeń energetycznych. Bo i one mogą wpływać na postrzeganie rzeczywistości w bardziej „nadprzyrodzony” sposób.

Dlatego praca tropicieli duchów różni się od tej, jaką rozumiemy przez pojęcie odprawiania egzorcyzmów. Barry i Brad nie są bowiem duchownymi – starają się znaleźć naukowe uzasadnienie dla pozornie nieracjonalnych zjawisk. Pod koniec każdej takiej „paranormalnej misji” odkrywają źródło opętania danego miejsca. Oceniają też, czy świadkowie zdarzeń mieli podstawy sądzić, że mieli naprawdę do czynienia z nadprzyrodzonymi zjawiskami, czy tylko z wytworami własnej wyobraźni.

Brad i Barry przeprowadzają również wiele rozmów: nie tylko ze świadkami zdarzeń, ale również ze specjalistami, którzy zajmują się problematyką paranormalnych zjawisk. Wielu ludzi wierzy w życie pozagrobowe, ale do wiary w duchy przyznaje się już mniej. Chyba każdy z nas choć raz w życiu doznał trudnych do opisania emocji czy wrażeń. Można je jednak w naukowy sposób wytłumaczyć i uznać za nieuświadomioną reakcję na wyczuwalne przez nasze organizmy zmiany pola magnetycznego. Te z kolei zakłócają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Jak jednak wytłumaczyć relacje wielu niezależnych świadków na temat tego, że widzieli tę samą zjawę? A może również i tutaj mamy do czynienia z zakłóceniami pola magnetycznego Ziemi? Na czym tak naprawdę polega tajemnica opętanych domów i samoistnie trzaskających drzwi? Na te pytania postarają się odpowiedzieć współcześni łowcy duchów, odwiedzający najbardziej nawiedzone miejsca w USA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...