reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Religia.tv powieli los TVN Warszawa?

dodano: 2011-03-31 09:06 | aktualizacja: 2011-03-31 11:33
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: presserwis/Religia.tv

Religia_tv_www.jpg Kanał Religia.tv, należący do Grupy ITI i istniejący od 2007 r., wciąż nie osiągnął progu rentowności. Czy czeka go taki sam los jak w przypadku kanału TVN Warszawa? Pracownicy Religia.tv obawiają się, że stacja może zostać zamknięta. ITI jednak uspokaja i tłumaczy, że nie planuje takiego ruchu, ponieważ Religia.tv nadaje pro bono. – Docierają do nas nieoficjalne informacje o zamknięciu stacji. Pracujemy w zawieszeniu – przyznaje jeden z pracowników Religia.tv. – Mamy mniejszy budżet – zdradza.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiosenna ramówka Religia.tv zmniejszyła się m.in. o magazyn tworzony z ”Gościem Niedzielnym” oraz program ”Piąta strona nieba”. Obie nowości zostały wprowadzone na antenę jesienią ub.r.

Budżety są raz większe, raz mniejsze – mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv. – Informacji dotyczącej budżetu nie podajemy do publicznej wiadomości – tłumaczy Małgorzata Radziszewska, PR manager Grupy ITI. Zaprzecza jednak, by planowano zamknięcie kanału.

Mimo że Religia.tv nadal nie jest rentowna, to dyrektor stacji zaznacza, że sytuacja stacji jest dobra.

– Od początku zakładaliśmy, że Religia.tv jest projektem pro bono, głównym celem nie było osiągnięcie rentowności, ale wypracowanie wysokiej pozycji w kategorii kanałów edukacyjno-kulturalnych, i to się udało – wyjaśnia Radziszewska.

Religia.tv zainaugurowała swoją działalność na antenie w październiku 2007 r. w ramach ITI Neovision Sp. z o.o. Od grudnia 2009 r. funkcjonuje w Grupie ITI samodzielnie jako Telewizja Religia Sp. z o. o. Spekulowano wtedy, że stacja została oddzielona, by nie obciążała wyników notowanego na giełdzie TVN SA, który kupił ITI Neovision.

Kanał religia.tv nadaje całodobowo, 7 dni w tygodniu. W chwili obecnej dociera do 4,9 mln. odbiorców poprzez platformy cyfrowe: n, CYFRĘ+ i Telewizję na Kartę oraz wszystkie największe polskie sieci kablowe i ponad 130 mniejszych sieci lokalnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...