reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojskowy kabel Hama do konsoli Xbox 360

dodano: 2011-04-01 10:21 | aktualizacja: 2011-04-04 13:22
autor: Karol Czechowicki | źródło: Hama

Hama HQ Nowy kabel Hama HQ do konsoli Xbox 360 umożliwia przesył cyfrowego obrazu 3D z rozdzielczością do 4096x2160 pikseli. Niemiecki produkt, po podłączeniu do telewizora lub amplitunera AV, bez problemu transmituje także skompresowane i nieskompresowane cyfrowe sygnały audio, m.in: 8 PCM, Dolby Digital, DTS, True-HD i DTS-HD. Charakterystyczna, wojskowa kolorystyka wtyczek i przewodu słusznie sugeruje, że kabel Hama HQ dobrze sprawdza się w grach oraz filmach akcji, które są najbardziej wymagające pod względem jakości obrazu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Producent zdecydował się na zastosowanie potrójnie ekranowanych przewodów, aby w ten sposób maksymalnie ograniczyć zewnętrzne zakłócenia elektromagnetyczne, które pochodzą od zasilaczy lub kabli 230V. Również pozłacane wtyki, które przymocowano do przewodu z niemiecką solidnością, są odpowiednio ekranowane na styku z kablem. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż klienci koncentrują się zwykle na tym, czy końcówki są pozłacane czy też nie. Tymczasem od jakości zakończeń (w tym właściwego ekranowania połączeń) zależy całkowita jakość kabla i zdolność do przenoszenia sygnałów pomiędzy elementami zestawu. Dodatkową ochronę dla przewodu stanowi elastyczna pleciona osłona. Jej zadaniem jest zabezpieczenie wiązek przed uszkodzeniami mechanicznymi.  

Kabel Hama HQ zapewnia transfer danych z prędkością rzędu 10.2 Gbit/s. Według aktualnej nomenklatury oznaczony jest jako "High Speed HDMI Cable with Ethernet" (informacje na temat nowych oznaczeń zamieszczamy poniżej). To oznacza, ze przewód dysponuje zintegrowanym kanałem Ethernet o przepustowości do 100 MB/s. Zgodność ze standardem CEC (Consumer Electronic Control) pozwala na wymianę danych i sygnałów kontrolnych pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu wystarczy jeden pilot do obsługi wszystkich domowych urządzeń multimedialnych, które są połączone w ramach jednego zestawu. Długość kabla Hama HQ wynosi 2 metry.   

Produkt objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta. Sugerowana przez Hama cena sprzedaży wynosi 49,90 zł.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Okablowanie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...