reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT podejmuje decyzję w sprawie mux 1

dodano: 2011-04-26 17:57 | aktualizacja: 2011-04-26 22:32
autor: Anita Dąbek | źródło: media2.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Wiemy już, które kanały znajdą się w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Krajowa Rada Radiofonii Telewizji (KRRiT) podjęła decyzję o rozszerzeniu koncesji na nadawanie satelitarne o nadawanie naziemne w ramach mux 1 DVB-T czterem nadawcom. Kino Polska Nostalgia, Eska TV, ATM Rozrywka TV i U-TV to kanały, które wejdą w skład mux 1 wraz z TVP1, TVP2 i TVP INFO. Wraz ze startem kanałów TVP w mux 1, zwolnią one miejsce w mux 3, gdzie TVP będzie mogła umieścić stacje tematyczne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
KRRiT, dokonując wyboru, chciała przede wszystkim zapewnić odbiorcom różnorodną ofertę programową w ramach mux 1. Istotnym elementem było także to, że wybrane podmioty należą do grona nowych nadawców na rynku telewizyjnym o dobrej kondycji finansowej, co umożliwia realizację niezbędnych inwestycji.

Kino Polska Nostalgia będzie kanałem filmowym, Eska TV to dobrze znany polskim widzom kanał muzyczny, ATM Rozrywka TV będzie kanałem rozrywkowym od ATM Grupa, a U-TV będzie stacją informacyjno-publicystyczno-poradnikową od spółki Stavka.

Rozstrzygnięcie konkursu to kolejny etap prac nad zagospodarowaniem zasobów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. W najbliższych dniach uchwała KRRiT zostanie przekazana do konsultacji z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Uruchomienie mux 1 nastąpi niezwłocznie po podpisaniu umowy pomiędzy firmą Emitel, czyli operatorem technicznym, a Telewizją Polską oraz czterema nowymi nadawcami wyłonionymi w konkursie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama