reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rynek pay-tv wart 240 mld dolarów

dodano: 2011-05-17 10:52 | aktualizacja: 2011-05-18 10:15
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: RapidTVNews

satelita+ziemia_mini
Pomimo zwiększającej się ilości treści dostępnych za darmo, z raportu Infonetics Research wyraźnie wynika, że rynek płatnej telewizji rośnie w siłę. Firma prowadząca badanie stwierdziła, że ludzie nie wahają się przed płaceniem za treści, które uważają za ważne i wartościowe, mimo wzrastającej popularności treści telewizyjnych z Internetu (OTT). 
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z badań Infonetics wynika, że na całym świecie dochody z IPTV, telewizji kablowej i satelitarnej wzrosły w 2010 r. do 240 mld dolarów, co daje 11% wzrostu w porównaniu z 2009 r. 

Wśród płatnych platform telewizyjnych największy 45% wzrost odnotowały usługi IPTV, a następnie telewizja satelitarna - 13%. Kablówki, mimo że stanowią największą część przychów, to ich dochody zauważalnie zmalały. 

Comcast zajmuje czołowe miejsce, jeżeli mówimy o liczbie abonentów - jest ich 22,8 mln. Natomiast w kwestii przychodów DIRECTV ma najwyższy wskaźnik ARPU w branży. Dwudziestu najbardziej dochodowych operatorów generuje 58% ogólnego przychodu. 

Azja, Pacyfik oraz Ameryka Środkowa i Łacińska były najszybciej rozwijającymi się rynkami w 2010 r., głównie za sprawą przejścia z analogowego przekazu na cyfrowy i silnemu wzrostowi nowych abonentów w Brazylii, Indiach, Malezji i Meksyku. 
 
Teresa Mastrangelo, główny analityk usług telewizyjnych w firmie w Infonetics Research powiedziała: - Jesteśmy świadkami dalszego wzrostu na rynku płatnej telewizji, napędzanym przez możliwość oferowania usług typu triple play, szeroki zakres wideo na życzenie, a także zaawansowanych usług tj. multi-room DVR oraz multi-screen video delivery. Chociaż operatorzy sieci kablowych ciągle muszą konkurować z operatorami platform satelitarnych i IPTV, ich rynek pozostaje nadal solidny, nawet pomimo atrakcyjności usług OTT.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...