reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Powiem Wam wiersz” z okazji startu Disney Junior

dodano: 2011-05-26 11:25 | aktualizacja: 2011-05-26 11:48
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Disney Junior

Disney Junior Anna Dereszowska, aktorka filmowa i teatralna z okazji Dnia Matki i uruchomienia na polskim rynku kanału Disney Junior, zaangażowała się w projekt „Powiem Wam wiersz”. Ten nowy cykl programowy, to unikalne przedsięwzięcie, które wprowadzi najmłodszych w cudowny świat klasyki dziecięcej poezji. „Powiem Wam wiersz” zadebiutuje 1 czerwca 2011 r. o godz. 12:10 w Disney Junior.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Powiem Wam wiersz” to seria dwunastu 2-minutowych filmików z wierszami, dla których tło tworzą sceny z klasycznych filmów animowanych Disneya: „Przygody Kubusia Puchatka”, „Dumbo”, „Bambi” oraz „Księżniczka i Żaba”. Wśród czytanych wierszy znajdują się utwory autorstwa: Henry’ego Wadswortha Longfellowa („The Arrow and the Song”), A.A. Milne’a („A Wind On The Hill, My”), Roberta Louisa Stevensona („Shadow”) czy Ann Taylor („The Star”).

- Jako aktorka i mama miałam okazję przekonać się, jak inspirująco potrafią oddziaływać wiersze na dzieci, dlatego bardzo się cieszę z udziału w projekcie „Powiem Wam wiersz” dla Disney Junior. Wszyscy dorastaliśmy z fantastycznymi filmami i bohaterami Disneya. Ta seria na pewno trafi do serc widzów nowego pokolenia - mówi Anna Dereszowska.

Wiersze czytane przez takie sławy jak Whoopi Goldberg, Vanessa Williams, Katie Holmes czy Kenneth Branagh w ramach tej samej serii emitowanej w USA na początku tego roku cieszyły się ogromnym uznaniem.

Realizacja projektu „Powiem Wam wiersz” łączy się z uruchomieniem 1 czerwca 2011 r. kanału Disney Junior, zupełnie nowej platformy dla dzieci w wieku 2-7 lat i ich rodziców. Jednym z założeń kanału jest zachęcanie rodziców i dziadków, aby wspólnie z dziećmi uczestniczyli w magicznych historiach, jakie od lat opowiada im Disney. Emitowane seriale animowane i fabularne, będą jednocześnie umożliwiać dzieciom zabawę z ich ulubionymi bohaterami oraz naukę. Dzięki ofercie programowej mali widzowie będą mogli poznać podstawy matematyki, a także nauczyć się języków obcych czy od najmłodszych lat odkrywać tajniki zdrowego odżywiania i stylu życia.

Premiera „Powiem Wam wiersz” już 1 czerwca 2011 r. o godz. 12:10 w Disney Junior


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...