reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KA-SAT rozpoczyna świadczenie usług

dodano: 2011-05-31 10:43 | aktualizacja: 2011-05-31 11:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Tooway Francuski operator satelitarny Eutelsat Communications poinformował o rozpoczęciu świadczenia usług przez nowego satelitę KA-SAT, co jednocześnie oznacza oficjalne uruchomienie usługi szerokopasmowej nowej generacji Tooway. System w paśmie Ka, obejmujący satelitę i infrastrukturę naziemną, otwiera nowy rozdział na rynku satelitarnych usług internetowych. Jako potężna, nowa platforma dla użytkowników poza zasięgiem sieci naziemnych, może przynieść opłacalne i konkurencyjne rozwiązania.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Michel de Rosen, dyrektor generalny Eutelsatu powiedział: Rozpoczęcie świadczenia usług przez KA-SAT, najpotężniejszego satelitę typu spotbeam, otwiera nowy rozdział przystępnego i szybkiego rozwiązania internetowego oraz plasuje Europę w czołówce technologii satelitarnych, które mogą służyć pokryciu tzw. białych plam. Zapraszamy do współpracy z naszym serwisem i partnerami technologicznymi, aby w pełni wykorzystać ogromny potencjał tej nowej, paneuropejskiej infrastruktury bezprzewodowej.

Mapka pokrycia satelity KA-SAT


System nowej generacji Tooway działa teraz poprzez satelitę KA-SAT. Jest opłacalną i natychmiastową odpowiedzią na oczekiwania użytkowników na dostęp do szerokopasmowego Internetu, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Europejska mapa szerokopasmowa pokazuje, że co najmniej 13 mln gospodarstw domowych jest wciąż poza zasięgiem ADSL, a 17 mln ma dostęp do Internetu z szybkością poniżej 2 Mb/s, co zamyka drzwi przed wieloma zastosowaniami multimedialnymi.

* państwa członkowie Unii Europejskiej, Albania, Macedonia, Czarnogóra, Serbia

Tooway, zarządzany przez Skylogic, filię Eutelsatu, może zapewnić usługę z szybkością pobierania do 10 Mb/s i szybkością wysyłania do 4 Mb/s. Zestaw Tooway obejmuje małą antenę satelitarną (77 cm) i elegancki modem, który jest podłączony do PC lub Maca za pośrednictwem łącza Ethernet. Klienci mogą zdecydować się na profesjonalny lub samodzielny montaż. Antenę należy skierować na pozycję orbitalną 9°E i postępować zgodnie ze wskazówkami. Tooway może być również używany do obsługi połączeń Voice over IP i IPTV.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...