reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Punkin Chunkin – dynią do celu” w Discovery Science

dodano: 2011-06-02 14:58 | aktualizacja: 2011-06-02 15:12
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Science

discovery science Jeszcze w czerwcu na antenie Discovery Science swoją premierę będzie miał program "Punkin Chunkin – dynią do celu", o dosyć specyficznych amerykańskich zawodach. Popularni pogromcy mitów i jednocześnie eksperci od efektów specjalnych: Adam Savage i Jamie Hyneman, przybywają na pola Delaware, by zobaczyć, jak wygląda ta nietypowa zabawa od środka.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
A czy ty trafisz dynią do celu?

„Punkin Chunkin – dynią do celu”
(ang. Punkin Chunkin 2010)
Premiera: w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 15.00 na kanale Discovery Science
Emisja kolejnych odcinków: w niedzielę, o godz. 15.00


Są bezkonkurencyjni i mają głowy pełne pomysłów. To tacy duzi chłopcy, ale o naprawdę oryginalnych zainteresowaniach. Mówi się o nich, że są szaleni, zwariowani, zwyczajnie zbzikowani na punkcie ogólnokrajowej zabawy, do której co roku przystępują z coraz bardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem. Buszują po złomowiskach w poszukiwaniu niezbędnych części, a następnie w zaciszu swoich domowych warsztatów przez cały rok budują wielkie maszyny: potężne wyrzutnie, kilkunastometrowe katapulty i gigantyczne armaty. Ich determinacja, fascynacja inżynierią i techniką oraz pociąg do przygody sprawia, że gdy wyposażeni w swoje działa staną na polu walki, nie istnieją dla nich rzeczy niemożliwe. Chcą wygrać. A przede wszystkim pokazać, co potrafią zbudowane przez nich maszyny.

A po co to wszystko? Oto zawody Punkin Chunkin – w strzale dynią na odległość, odbywające się na polach amerykańskiego stanu Delaware. Zawody, które co roku przyciągają ponad setkę drużyn oraz kilkanaście tysięcy dopingujących je widzów. Punkin Chunkin to jedyna taka zabawa w USA, w której biorą udział inżynierowie amatorzy, budowniczowie potężnych maszyn mających wystrzelić jak najdalej w niebo zwyczajną dynię. Zwariowany pomysł? Niezupełnie. W tym szaleństwie jest bowiem metoda. Misją uczestników zabawy jest zdobycie nie tylko tytułu najlepszego strzelca dynią do celu. Najwyższe miejsce w danej kategorii maszyn to duma i trofeum, ale także wsparcie dla instytucji charytatywnych, na które przeznaczany jest cały zysk z imprezy. Oto jak można połączyć widowiskową i wbrew pozorom ekscytującą zabawę z czymś pożytecznym. I naprawdę szczytnym.

Adam Savage i Jamie Hyneman przedstawią sylwetki uczestników, przyjrzą się z bliska wielomiesięcznym przygotowaniom do zawodów, wreszcie przekonają się, jak duża dawka stresu i ekscytacji towarzyszy tym trzem najważniejszym strzałom w roku, które zadecydują o zwycięstwie lub porażce. Punkin Chunkin to festiwal amatorskiej myśli technicznej, ale również przekrój przez niezwykle oryginalne osobowości. Ludzi, dla których wszystko kręci się wokół wystrzelonej w przestworza dyni.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...