reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od 17.06 „Zrzuć ciężar z Zarzecznym” w Os info

dodano: 2011-06-14 10:41 | aktualizacja: 2011-06-14 11:18
autor: Anita Dąbek | źródło: Orange sport

Orange sport info W najbliższy piątek, 17 czerwca br. rozpocznie się nowa seria pt. Zrzuć ciężar z Zarzecznym. Premierowe odcinki dokumentu będzie można oglądać w Orange sport info od 17 czerwca do 1 lipca o godz. 21:30 w każdy piątek, poniedziałek i środę. O czym jest ta historia? Jest to historia o mężczyźnie takim jak wielu, ani lepszym, ani gorszym w swoim człowieczeństwie od reszty ludzkości. Mężczyźnie, któremu, według wszelkich społecznych miar się w życiu udało, ponieważ zyskał posłuch i pozycję, pieniądze i szacunek, dzięki samozaparciu, inteligencji i ciętemu językowi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest to zarazem opowieść o mężczyźnie, który, przez swoje człowieczeństwo właśnie, błądzi i potyka się o swoje ludzkie niedoskonałości. Ulega siedmiu grzechom głównym: pysze, chciwości, zazdrości, nieczystości, nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu, gniewowi, lenistwu. Jak my wszyscy.

W dokumencie składającym się z siedmiu 25-minutowych odcinków dziennikarz sportowy, felietonista i bon vivant Paweł Zarzeczny mierzy się ze swoją najbardziej wymierną piętą Achillesową: obżarstwem. Podczas 14-dniowej kuracji odchudzającej połączonej z intensywnym treningiem pokazuje nam na własnej skórze, że to, czy wyrwiemy się z piekielnego kręgu, żeby iść dalej, wspiąć się wyżej i być lepsi zależy w znacznej mierze od woli, wysiłków, wiary, oraz dążenia do zdobycia własnych Everestów doskonałości i spełnienia. Odwaga, męstwo, wytrwałość i inne cnoty stanowią drugą stronę medalu naszych grzechów. A bez obu stron tego medalu nie byłoby sportu, jego wyzwań i emocji z nim związanych. Bez porażek i przeciwstawianiu się nim zwycięstwo na torze, korcie czy boisku nie smakowałoby tak samo.

O czym jest więc w końcu ta historia? Jest to historia o niebanalnym mężczyźnie, który wykorzystuje własną kurację odchudzającą, żeby pokazać nam na własnej skórze, jak ulega swoim słabościom i jak z nimi walczy, w jaki sposób cnoty przeciwstawia grzechom głównym. A że opowiadanie o sporcie jest zarazem jego pracą i pasją, snuje przy tym opowieści ze świata sportu, w którym Ci, którzy wytrwale walczą i nie poddają się, nawet po najgorszej klęsce, mają największą szansę na zwycięstwo.

Harmonogram emisji serii „Zrzuć ciężar z Zarzecznym” w Orange sport info:
  • odc. 1 piątek 17 czerwca, godz. 21:30
  • odc. 2 poniedziałek 20 czerwca, godz. 21:30
  • odc. 3 środa 22 czerwca, godz. 21:30
  • odc. 4 piątek 24 czerwca, godz. 21:30
  • odc. 5 poniedziałek 27 czerwca, godz. 21:30
  • odc. 5 środa 29 czerwca, godz. 21:30
  • odc. 7 piątek 1 lipca, godz. 21:30

Powtórki odcinków premierowych będzie można obejrzeć następnego dnia o godz. 12:30 lub 19:30 na antenie Orange sport info.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...