reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edukacyjne pasmo bez reklam w Discovery Science

dodano: 2011-06-16 10:36 | aktualizacja: 2011-06-16 15:51
autor: Anita Dąbek | źródło: Discovery Science

discovery science W czerwcu, w specjalnym paśmie naukowym Discovery Science między 16:00 a 17:00, nastoletni pasjonaci nauki mogą weryfikować prawdziwość wielu obiegowych prawd i teorii wraz z bohaterami serialu „Prawda czy fałsz - pogromcy mitów”. Godzinny blok programowy składa się z 3 epizodów programu, przeplatanych kilkuminutowymi etiudami popularno-naukowymi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eksperymentuje w nich Kari Byron, gwiazda programu „Prawda czy fałsz - pogromcy mitów”, znana jako Ruda, sprawdzając odpowiedzi na szereg pytań frapujących młodych naukowców, np. dlaczego bumerang wraca do rzucającego, ile waży średniej wielkości chmura oraz czy i kiedy można użyć ogórka konserwowego jako latarki. Krótkie filmy odpowiadające na szereg tego rodzaju pytań zastępują w serii „Naukowy zawrót głowy” bloki reklamowe.

- Naukowy zawrót głowy to dla nas bardzo ważny projekt, który doskonale wpisuje się w misję Discovery, którą jest zaspokajanie ciekawości świata także wśród młodszych widzów - komentuje pomysł Dorota Żurkowska–Bytner, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA.

Discovery Science przyciąga przed telewizory ciekawych świata ludzi, którzy pasjonują się szeroko rozumianą nauką i są przekonani, że warto wiedzieć jak najwięcej o otaczającym nas świecie. Z myślą o takich widzach kanał oprócz „Naukowego zawrotu głowy” oferuje szereg interesujących programów, takich jak m.in. „Precz z teorią”, „Fantastyka w laboratorium” czy „Czego nie widzi ludzkie oko”.

- Wierzymy, że pomysł na to, by zachęcić młodych ludzi do poznawania świata, jego tajemnic i ciekawostek poprzez doświadczanie, eksperymenty i zabawę spodoba się naszym młodszym widzom i ich rodzicom. By maksymalnie wykorzystać czas antenowy na naukę poprzez rozrywkę, w tym konkretnym paśmie zrezygnowaliśmy z bloków reklamowych - uzupełnia Żurkowska-Bytner.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...