reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emitel zmienił właściciela

dodano: 2011-06-22 17:50 | aktualizacja: 2011-06-22 17:52
autor: Anita Dąbek | źródło: Emitel

tp_emitel_logo_gif.gif Wydanie pozytywnej decyzji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta w sprawie sprzedaży Emitela umożliwiło formalizację transakcji sprzedaży spółki przez TP SA. Nowym właścicielem spółki został fundusz private equity Montagu. Umowa między TP SA - dotychczasowym właścicielem Emitela, a Montagu została podpisana 25 marca 2011 r. Strony musiały jednak poczekać na decyzję UOKiK w tej sprawie. Pozytywna opinia urzędu została wydana 8 czerwca, co formalnie umożliwiło przeprowadzenie transakcji o wartości 1,7 mld zł.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Cieszymy się, że proces zmiany właściciela dobiegł końca. Otwiera się przed nami nowy rozdział w historii spółki. Wierzę, że dzięki temu Emitel będzie odgrywał coraz większą rolę na polskim rynku telekomunikacyjnym oraz potrzyma swoją rolę lidera na zmieniającym się rynku radiodyfuzji - powiedział Przemysław Kurczewski, Prezes Emitela.
 
Spółka liczy, że dzięki nowemu właścicielowi będzie możliwa szersza współpraca z wiodącymi podmiotami z sektora telekomunikacji, dla których Emitel systematycznie rozbudowuje swoją ofertę. W ramach przyjętej strategii, firma dąży do dywersyfikacji działalności w oparciu o trzy równorzędne sektory usług - dla telewizji, radia i telekomunikacji.

Emitel to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Świadczy transmisję sygnału dla nadawców radiowych i telewizyjnych oraz usługi telekomunikacyjne. Spółka jest krajowym liderem w cyfryzacji emisji radiowo-telewizyjnej. Zatrudnia ponad 950 pracowników, a w 2010 roku miała 377 mln zł przychodów.

Emitel jest operatorem dwóch multipleksów cyfrowych nadających sygnał telewizji publicznej oraz nadawców prywatnych. W 2011 r. Emitel realizując umowy z nadawcami, będzie sukcesywnie rozbudowywał zasięg naziemnej telewizji cyfrowej, dzięki czemu większość polskich odbiorców uzyska do końca roku dostęp do najwyższej jakości naziemnej telewizji cyfrowej.

Montagu jest jednym z wiodących europejskich funduszy typu private equity. Siedziba Firmy mieści się w Londynie, a biura w Dusseldorfie, Manchesterze, Paryżu, Sztokholmie i Warszawie. Został założony w 1968 r. Jego ponad 40-letnie doświadczenie inwestycyjne obejmuje realizację ponad 400 różnych transakcji.

Strategia inwestycyjna Montagu skupia się na wykupach menedżerskich (management buyouts) firm działających w stabilnych niszach rynkowych (transakcje o wartości od 100 mln euro do 1 mld euro). Obecnie Montagu zarządza funduszami oraz aktywami o łącznej wartości 3,5 mld euro.

Emitel jest pierwszą transakcją Montagu IV, czwartego funduszu Montagu.  To także pierwsza inwestycja Montagu w Polsce i druga w regionie Europy Środkowowschodniej, po Euromedic International, wiodącym europejskim operatorze centrów hemodializy, diagnostyki obrazowej i radioterapii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...