reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezydent podpisał ustawę o NTC

dodano: 2011-07-15 16:13 | aktualizacja: 2011-07-15 16:23
autor: Anita Dąbek | źródło: Interia.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W piątek, 15 lipca 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie z jej założeniami, TVP, Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls wyłączą nadawanie analogowe do końca lipca 2013 roku. Ustawa reguluje także kwestie sprzedaży odbiorników, które nie zapewniają odbioru NTC. Klient będzie musiał pisemnie potwierdzić fakt, że wie, iż kupuje taki odbiornik. Ma to chronić konsumentów przed nieświadomym kupowaniem niepożądanych urządzeń.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ustawie znajdują się m.in. kwestie związane z kampanią informacyjną dotyczącą cyfryzacji telewizji. Podmiotami zobowiązanymi do prowadzenia takiej kampanii są TVP, Polsat, TVN, TV 4 oraz TV Puls.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zakłada, że uruchomienie kolejnych multipleksów (4. i 5.) będzie wiązać się z wprowadzeniem do nich płatnych kanałów. Dodatkowo KRRiT we współpracy z UKE zamierza pracować nad wprowadzeniem radiofonii cyfrowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...
reklama