reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

x-news - źródło informacji dla mediów

dodano: 2011-08-17 16:19 | aktualizacja: 2011-08-17 16:25
autor: Anita Dąbek | źródło: x-news

X-news Agencja TVN uruchomiła pierwszą w Polsce internetową platformę z newsowymi materiałami wideo dla mediów. W x-news.pl znajdują się także materiały audio i foto. Serwis będzie jednocześnie multimedialnym źródłem informacji dla dziennikarzy i platformą do zakupu kontentu dla mediów elektronicznych. Newsroom Agencji TVN dostarcza mediom klipy z Polski na podstawie materiałów źródłowych tworzonych przez stacje TVN, TVN24, TVNCNBC, TVN Meteo oraz przez użytkowników platformy Kontakt 24.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Klipy zagraniczne pochodzą z zasobów CNN Newsource. W serwisie x-news.pl znajdą się także materiały od współpracujących z Agencją TVN dostawców zewnętrznych – mediów ogólnopolskich i regionalnych, agencji, freelancerów.

Publikowane w x-news.pl materiały to surówki, setki lub montaże z materiałów źródłowych. Klipy z informacjami zagranicznymi można dodatkowo pobrać w wersji z polskojęzycznym tłumaczeniem. Codziennie do serwisu trafia około stu różnych materiałów (wideo depesz) podzielonych na kategorie Polska i Świat. W przyszłości uruchomione zostaną kolejne serwisy tematyczne. X-news.pl dostarcza materiały dla rozgłośni radiowych – w postaci gotowych do wykorzystania na antenie dźwięków (codziennie ok. 50) ze źródeł polskich i zagranicznych oraz pełne serwisy informacyjne (depesze + dźwięki). Serwisy udostępniane będą co godzinę od 6.30 do 22.30.

W x-news.pl dostępne są bezpłatne materiały promocyjne Grupy TVN – zwiastuny filmowe, zdjęcia gwiazd, sesje z planów itp. X-news.pl będzie jedynym miejscem dystrybucji tych materiałów. Za darmo do pobrania udostępnione będą również informacje komercyjne przygotowywane przez Agencję TVN na zlecenie klientów zewnętrznych. Wszyscy użytkownicy x-news.pl będą otrzymywać codziennie o godz. 11.00 „Planowanie Dnia” – zestawienie najważniejszych obsługiwanych przez Agencję TVN wydarzeń, z których w ciągu dnia dostępne będą materiały wideo.

Klipy wideo i dźwięki będą również agregowane w postaci Serwisów Specjalnych, zawierających aktualne i archiwalne materiały nawiązujące do ważnych wydarzeń czy rocznic. Pierwsze kompilacje dotyczyć będą wyborów parlamentarnych, EURO 2012, zamachów z 11 września 2001 r. Znajdą się tam m.in. unikalne materiały pochodzące z zasobów AP Archive i archiwów stacji Grupy TVN. W każdej kompilacji będzie umieszczonych od kilkunastu do kilkudziesięciu materiałów. Redakcja x-news.pl przygotowywać będzie również dedykowane kompilacje tematyczne na zlecenie mediów. Z serwisu x-news.pl korzystać mogą redakcje wszystkich polskich mediów, agencje PR, organizacje, instytucje, firmy. Cena pobieranych klipów uzależniona jest od zasięgu danego medium i sposobu ich wykorzystania. Rozliczenia dokonywane będą miesięcznie na podstawie liczby pobrań.

Wszyscy chętni, którzy przed podpisaniem umowy chcieliby przetestować serwis, mogą do końca sierpnia skorzystać z testowego dostępu do aplikacji (bez możliwości pobierania materiałów).

Dane do logowania: www.x-news.pl
[email protected] (e-mail), xNews (hasło)

Tomas z Nabakowski - Dyrektor Działu Agencja TVN:
Tekst i zdjęcia to za mało. Podstawowym źródłem informacji dla odbiorców stało się wideo. Dzisiaj news nie istnieje bez wideo. Żywy obraz pokazuje emocje, przekazuje więcej prawdy o wydarzeniach. Treści wideo można prezentować w różnych mediach: nie tylko w telewizji ale również w internecie, na platformach mobilnych. Postanowiliśmy uruchomić platformę x-news. pl, aby na szeroką skalę zbudować w Polsce rynek dla wideo newsów. Kto ma wideo, ten ma przewagę nad konkurencją. x-news.pl pomaga tę przewagę budować.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...