reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arianespace wyniesie satelitę Mexsat 3

dodano: 2011-09-30 11:04 | aktualizacja: 2011-09-30 12:41
autor: Anita Dąbek | źródło: Arianespace

Arianespace Meksykański urząd Secretara de Comunicaciones y Transportes udzielił zamówienia Arianespace na wyniesienie nowego satelity telekomunikacyjnego Mexsat 3. Zostanie on umieszczony na orbicie geostacjonarnej pod koniec 2012 roku przez rakietę nośną Ariane 5 lub Sojuz z Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mexsat 3 zostanie wybudowany przez amerykańską firmę Orbital Sciences Corporation. Z masą startową prawie 3050 kg, będzie pracować w pasmach C i Ku. Satelita dostarczy usługi komunikacji następnej generacji w całym kraju z pozycji orbitalnej 114,9°W. Mexsat 3 będzie pracować na orbicie przez ponad 15 lat.

Jean-Yves Le Gall, dyrektor generalny Arianespace, powiedział: Jesteśmy bardzo dumni i zaszczyceni ze służenia po raz kolejny Meksykowi, w szczególności Secretara de Comunicaciones y Transportes, które pokazuje nam swoją ufność od prawie 20 lat. Wybór Arianespace jest kolejnym potwierdzeniem jakości i doskonałości zapewnianej przez naszą ofertę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...