Od 29.09 Siatkówka mężczyzn: PlusLiga

dodano: 2011-09-30 11:10 | aktualizacja: 2011-09-30 11:15
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport logo od 2007 AZS Politechnika Warszawska przegrał z Delectą Bydgoszcz 1:3 (15:25, 20:25, 25:19, 13:25) w meczu inaugurującym sezon 2011/12 PlusLigi. Do dziesiątego punktu gra była wyrównana. Następnie goście uzyskali wyraźną przewagę. Bardzo dobrze funkcjonował blok zespołu bydgoskiego. W drugim secie gospodarze dłużej dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Piotra Makowskiego. Przy pierwszej przerwie technicznej nawet prowadzili 8:4. Z czasem jednak do głosu doszli siatkarze Delecty i pewnie wygrali.

Gdyby nie trzecia partia spotkanie można byłoby nazwać "meczem do jednej bramki". Stołeczni zawodnicy nie potrafili dotrzymać kroku rywalom, wśród których najrówniej grał Stephane Antiga. Bardzo dobrze zaczął Dawid Konarski. W miarę upływu czasu jego forma słabła, ale widać było, że ten młody zawodnik ma ogromny potencjał.

AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 1:3 (15:25, 20:25, 25:19, 13:25)

AZS: Wojciech Żaliński, Marcin Nowak, Grzegorz Szymański, Ardo Kreek, Vid Jakopin, Patrick Steuerwald, Damian Wojtaszek (libero) - Krzysztof Wierzbowski, Paweł Mikołajczak, Maciej Krzywiecki, Janusz Gałązka

Delecta: Stephane Antiga, Marcin Wika, Wojciech Jurkiewicz, Andrzej Wrona, Piotr Lipiński, Dawid Konarski, Michał Dębiec (libero) - Antti Siltala, Wojciech Gradowski, Łukasz Owczarz.