reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 10/2011 - w sprzedaży od 4.10.2011

dodano: 2011-10-03 15:24 | aktualizacja: 2011-10-03 17:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 10 2011 SAT Kurier 10/2011
Porównanie anten DVB-T
Raport z wystawy IFA 2011
Oferty prepaid polskich platform
Podróż bez anteny: Singapur

TESTY:
- AB 3DBox Converter - z 2D do 3D i na odwrót
- VECTOR VTA-4 - stacja czołowa DVB-T PAL

NOWE PRODUKTY:
- kabel Triset PROFI
- odbiornik DVB-T Synaps THD-2800S
- antena INVERTO IDLB-STCF80-KULGO-LPS
- stacja czołowa Triax TDX
- odbiornik DVB-T Maximum F-105 FTA PVR
- odbiornik DVB-T Media-Tech CINEMA HQ MT-4160 V2
- uniwersalny pilot OFA 8
- odbiornik Xtrend ET5000

Listy kanałów:
- MPEG 90°E-45°W
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz kanałów HDTV
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 10/2011 - październikowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Porównanie anten DVB-T. Redakcja magazynu SAT Kurier poddała testom kilkanaście modeli anten DVB-T. Wyniki opublikowała w przejrzystej tabeli, zawierającej podstawowe parametry każdej z testowanych anten. Sprawdzono odbiór sygnału z mux 2 z nadajnika RTCN Kraków/Chorągwica, a także kilku innych, z których sygnał można odebrać w siedzibie redakcji w Krakowie.

- Porównanie ofert prepaid polskich platform. W Polsce królują umowy terminowe, ponieważ są najbardziej promowane przez operatorów platform cyfrowych. Warto jednak zwrócić umowę na oferty przedpłacone (prepaid), które dają użytkownikowi wolny wybór, bez podpisywania umów. W tym artykule przedstawiamy oferty prepaid CYFRY+, Cyfrowego Polsatu, telewizji n na kartę i telewizji na kartę HD.

- Raport z wystawy IFA 2011. Tradycyjnie, przedstawiamy raport w niemieckich targów IFA. Tegoroczna impreza odbyła się w dniach 2-7 września. Przedstawiono na niej szereg nowości, między innymi związanych z technologią 3D. W kolejnym wydaniu opiszemy targi IBC2011, które odbyły się w Amsterdamie.

- Podróż bez anteny: Singapur. Dlaczego bez anteny? Odpowiedź jest prosta - prywatne posiadanie anteny satelitarnej jest tam zabronione. Zachęcamy jednak do zapoznania się z miastem-państwem, jakim jest Singapur, położony na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego.

- CYFRA+ wzmacnia ofertę HD i 3D. Jesienią platforma satelitarna CYFRA+ dołączy nowe kanały HD i wzbogaci ofertę 3D. Dodatkowo uruchomi nowe, bezpłatne usługi web TV.

- Przedstawiany abovio VECTOR. Firma ta oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów i usług, w tym kompleksowe rozwiązania dla rynku instalatorskiego (staje czołowe, anteny, mierniki, modulatory, wzmacniacze, itp.).

- Nowe satelity SES z pokryciem na Polskę. Jeszcze w tym roku na orbitę wyniesione zostaną dwa satelity operatora SES - SES-4 i SES-6. Z kolei w 2013 roku na orbitę trafi SES-6. Zapraszamy do zapoznania się z mapkami pokrycia.

- Telewizja n rozwija Video On Demand. Z serwisów VOD korzysta coraz więcej użytkowników. Także w Polsce widzowie doceniają możliwość samodzielnego decydowania o tym, co będzie dostępne na domowym telewizorze. Oczywiście, bez reklam.

- 5 kanałów TVP z 10 nowych nadajników mux 3. Zamieszczamy tabelę z nadajnikami mux 3, które zostaną uruchomione przed 27 października 2011 roku. Zasięgiem mux 3 zostanie wtedy objęte 45 proc. populacji zamieszkującej obszar objęty etapem.

- Analiza pojemności satelitów. Jest to typowy poradnik na temat tego, gdzie szukać interesujących przekazów na orbicie.

- Problemy z odbiornikami DVB-T. Problemy te dotyczą interpretacji/wdrożenia Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych.

- „Taniec z gwiazdami” za 5 zł, mecz siatkarzy za 30 zł. Czy PPV odniesie sukces na polskim rynku? Daniel Gadomski odnosi się do walki Kliczka z Adamkiem, która z polskim komentarzem była dostępna w cenie 40 zł w systemie pay-per-view.

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 10/2011
Następne, październikowe wydanie na początku LISTOPADA 2011 r.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2011 roku nadal jest wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2011 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2011 - 11 wydań/99 zł

Zamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected], załączając CV oraz list motywacyjny.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...