reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

REAL Digital TV - nowa brytyjska platforma?

dodano: 2011-10-11 23:16 | aktualizacja: 2011-10-12 01:13
autor: lpm11 | źródło: realdigitaltv.com / profil na facebook

REAL Digital TV Logo W najbliższym czasie na rynku brytyjskim wystartuje nowa platforma satelitarna. Będzie ona oferowana pod nazwą REAL Digital TV. Usługi będą dostępne na rynku Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zaprezentowano już odbiornik, który zapewni abonentom dostęp do oferty. Zdradzono także pierwsze szczegóły. Wiadomo m.in., że oferta obejmie ok. 400 kanałów, w tym 5 w jakości HD, a wśród kanałów znajdą się SKY Sports.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na chwilę obecną brak precyzyjnych informacji na temat cen. Sama platforma ma być zbliżona do polskiej Telewizji na Kartę - gotowe zestawy będzie można zakupić na własność. Będą oferowane kanały bezpłatne (prawdopodobnie chodzi o stacje znane z oferty naziemnej Freeview), a wszystkich ma być około 400. Zgodnie z informacjami ze strony operatora obecnie kończą się testy platformy i zestawów które będą oferowane. Trwają także negocjacje z operatorami kolejnych kanałów TV odnośnie dołączenia ich do oferty.

Na tegorocznych targach IBC w Amsterdamie można było zobaczyć odbiornik, który zostanie wykorzystany do zapewnienia dostępu abonentom do oferty REAL Digital TV:

Płatne kanały na potrzeby platformy REAL Digital TV będą szyfrowane w Conax, będzie to najnowsza wersja systemu zabezpieczeń - Conax Contego. Operator uznał, że jest bezpieczniejszy od NDS VideoGuard. Wiadomo że karty zostaną sparowane z odbiornikiem. Kodowanie dotyczyć będzie nie tylko samych kanałów, ale też treści EPG oraz multimedialnych serwisów informacyjnych.

Kanały będą dostępne prawdopodobnie z satelitów Astra 2 (28,2°E), aczkolwiek na razie nie znajdziemy tam żadnej stacji z kodowaniem w systemie Conax.

Data startu była już przesuwana i nie jest publicznie znana. Operator zapewnia uruchomienie platformy w tym roku w niedalekiej przyszłości.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...