reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oficjalnie: Wspólna platforma CYFRY+ i n

dodano: 2011-11-01 23:05 | aktualizacja: 2011-11-01 23:54
autor: Anita Dąbek | źródło: ITI

CYFRA+ fuzja nka W dniu 1 listopada 2011 roku Grupa ITI oficjalnie potwierdziła, że wspólnie ze spółką TVN wyraziła zgodę na kluczowe warunki partnerstwa i prowadzi wyłączne negocjacje z CANAL+ Group. Ma to na celu sfinalizowanie tworzenia strategicznego partnerstwa w Polsce. TVN i CANAL+ chcą połączyć swoje działalności pay-tv na polskim rynku, tworząc wspólną platformę satelitarną. Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (właściciel telewizji n) z CYFRĄ+ w zamian za znaczne (ale mniejszościowe) udziały w utworzonej jednostce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rozważa się brak uiszczenia wpłaty gotówkowej przez Grupę TVN. Połączona platforma cyfrowa będzie miała 2,5-mln bazę abonentów oraz będzie korzystać z efektów skali i zwiększania wydajności. Abonenci tej platformy cyfrowej będą czerpać korzyści z wdrażania najnowszych technologii i dostępu do najszerszej oferty HD na polskim rynku. Będą też mogli w pełni korzystać z wprowadzenia telewizji 3D.

Równocześnie, z połączeniem aktywów płatnej telewizji, CANAL+ zdobędzie udziały mniejszościowe w N-Vision B.V., spółce dominującej Polish Television Holding B.V., która z kolei posiada 51 proc. udziałów większościowych w TVN. CANAL+ ma prawo do nabycia pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od Grupy ITI.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama