reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie Radio w DAB+ w 4 miastach na Euro 2012?

dodano: 2011-11-03 10:51 | aktualizacja: 2011-11-03 11:35
autor: Anita Dąbek | źródło: press.pl

Polskie Radio Podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej Polskie Radio będzie mogło uruchomić cyfrowe nadawanie w czterech miastach. Uzyskało na to pozwolenie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Dotyczy to następujących miast: Gdańsk, Poznań, Wrocław i Warszawa (niestety nie uwzględniono Krakowa). Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) musi teraz uzgodnić z radiem warunki techniczne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyrażamy zainteresowanie, by program był nadawany testowo – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT. Polskie Radio traktuje ten projekt jako wstęp do stałej cyfrowej emisji. Program prawdopodobnie będzie nadawany w technologii DAB+. Ma być przygotowywany z myślą o turystach z Europy Zachodniej, którzy w samochodach mają cyfrowe radia. Audycje będą tworzyć dziennikarze anten Polskiego Radia, ale żadna oddzielna redakcja jeszcze nie powstała.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...