reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie Radio w DAB+ w 4 miastach na Euro 2012?

dodano: 2011-11-03 10:51 | aktualizacja: 2011-11-03 11:35
autor: Anita Dąbek | źródło: press.pl

Polskie Radio Podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej Polskie Radio będzie mogło uruchomić cyfrowe nadawanie w czterech miastach. Uzyskało na to pozwolenie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Dotyczy to następujących miast: Gdańsk, Poznań, Wrocław i Warszawa (niestety nie uwzględniono Krakowa). Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) musi teraz uzgodnić z radiem warunki techniczne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyrażamy zainteresowanie, by program był nadawany testowo – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT. Polskie Radio traktuje ten projekt jako wstęp do stałej cyfrowej emisji. Program prawdopodobnie będzie nadawany w technologii DAB+. Ma być przygotowywany z myślą o turystach z Europy Zachodniej, którzy w samochodach mają cyfrowe radia. Audycje będą tworzyć dziennikarze anten Polskiego Radia, ale żadna oddzielna redakcja jeszcze nie powstała.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...