reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat W3C już pracuje na 16°E

dodano: 2011-11-10 02:28
autor: lpm11 | źródło: Eutelsat / kingofsat

eutelsat_logo_good.jpg Zgodnie z zapowiedziami wyniesiony 7 października 2011 roku satelita Eutelsat W3C przejął obowiązki na pozycji 16°E. Przełączenie transponderów nastąpiło w nocy z 8 na 9 listopada 2011 i przebiegło bez problemów. Eutelsat W3C na 16°E zastąpił aż trzy satelity, które pracowały wspólnie w zastępstwie za uszkodzonego Eutelsata W2, tj. EuroBird-a 16A, Eutelsata Sesata 1 oraz częściowo niesprawnego Eutelsata W2M (który miał pierwotnie całkowicie przejąć obowiązki na 16°E, ale okazało się to nie możliwe z uwagi na jego awarię).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Teoretycznie Eutelsat W3C znajduje się na tej samej pozycji co satelity pracujące tu dotychczas i zmiana mogłaby się odbyć transparentnie dla widzów, jednak z uwagi na różnice w rozkładzie transponderów na nowym obiekcie nie było to możliwe. W efekcie dokonano znacznych przenosin i wielu nadawców przeniosło swoje pakiety na inne parametry techniczne.

Eutelsat z wyprzedzeniem opublikował stosowny plan, który można znaleźć pod adresem: http://www.eutelsat.com/satellites/pdf/W3C_16E_FreqChanges.pdf. Obejmuje on komplet wprowadzonych korekt częstotliwości. Zmiany parametrów przekazu dotyczących praktycznie wszystkich operatorów oferujących swoje usługi na pozycji 16°E. Nadawcy tam gdzie to możliwe starają się umieszczać kanały tak, by nie była konieczna aktualizacja parametrów. Niemal bez zmian (nie licząc opuszczenia paczki STN Ltd. i załączenia kopii pakietu Sony Pictures TV) utrzymał się układ serwisów w górnej części pasma, pomiędzy 12,5, a 12,75 GHz.

Odbiór w Polsce sygnału z trzech wiązek europejskich powinien być możliwy na antenach 70cm.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Opticum AX Black Buster 0.1dB

Bardzo tani, podwójny konwerter Universal Twin produkcji Opticum z czarno-czerwonej...

35 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 0,9m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

75 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...
reklama