reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CYFRA+: kanały tematyczne w HD

dodano: 2011-11-10 16:47 | aktualizacja: 2011-11-11 16:05
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Inf. własna/cyfraplus.pl

CYFRA+ HD Zgodnie z zapowiedziami CYFRY+ od 11 listopada abonenci platformy mogą oglądać w wysokiej rozdzielczości wszystkie kanały tematyczne produkowane przez CANAL+ Cyfrowy. Przy okazji wprowadzono zmiany logotypów, opraw graficznych i nazw. Swoje odpowiedniki w HD zyskały: ALE KINO+, PLANETE+, KUCHNIA+, DOMO+, MINIMINI+, TELETOON+ i HYPER+. Dodając do tego Nickelodeon HD, który poszerza ofertę CYFRY+ także od 11 listopada, oraz uruchomione wcześniej: CANAL+ GOL HD, CANAL+ Weekend HD, TVN HD i TVN7 HD - ostatnie tygodnie przyniosły aż 12 nowości w wysokiej rozdzielczości w ofercie CYFRY+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


ALE KINO+

Polski kanał filmowy ALE KINO+ powstał z inicjatywy CANAL+ Cyfrowego w kwietniu 1999 roku. Zapewnia polskim widzom najpełniejszy obraz światowego kina - hity, klasykę, filmy kultowe i niezależne. Stacja prezentuje wyłącznie wyselekcjonowane filmy fabularne oraz dokumenty poświęcone kinu i jego gwiazdom. Najsłynniejsze komedie, dramaty, thrillery, kryminały i kino akcji z Hollywood gwarantują umowy z wytwórniami Warner Bros., Universal, MGM, Columbia Pictures, Buena Vista Intl. czy Disney Pictures. Kino polskie oraz najciekawsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy z Azji, Ameryki Łacińskiej i Afryki zapewniają umowy z wieloma dystrybutorami niezależnymi z całego świata.

ALE KINO+ to rocznie prawie:
- 400 filmów fabularnych,
- 60 dokumentalnych,
- 720 minut filmów krótkometrażowych,
- FILMOWA PREMIERA codziennie o 20.00,
- 250 seansów miesięcznie.

STAŁE CYKLE TEMATYCZNE

ale klasyczne - poniedziałki
niezapomniane dzieła, które tworzyły historię kina

Kino Mówi - czwartki
Pasmo prezentujące tytuły nagradzane na międzynarodowych festiwalach, wybitne i często nieznane w Polsce współczesne kino autorskie i artystyczne oraz najciekawsze i najlepsze produkcje ostatnich lat spoza zachodniego kręgu kulturowego

ale krótkie - niedziele
autorskie bloki animowanych i fabularnych filmów krótkometrażowych

ALE KINO+ to także wydarzenia specjalne, czyli przeglądy poświęcone wybitnym ludziom filmu, kinematografiom różnych krajów, filmowym gatunkom i tematom.

ALE KINO+ jest wszędzie gdzie pojawia się ciekawe kino. Od momentu powstania stacja towarzyszy i patronuje najciekawszym wydarzeniom filmowym, premierom, przeglądom i festiwalom. Od 2005 roku ALE KINO+ jest organizatorem własnego Festiwalu Filmy Świata ALE KINO+, prezentującego najciekawsze kino ostatnich lat powstające poza zachodnim kręgiem kulturowym.

ALE KINO+ szanuje kino, dlatego nigdy nie przerywa filmów reklamami.

Więcej informacji w serwisie: www.alekinoplus.pl.

Przekaz ALE KINO+ HD


Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)

ID: ALE KINO+ HD
PID V: 168 (MPEG-4/HD)
PID A: 112 (pol, AC3), 113 (eng, AC3)
PID PCR: 168
SID: 14209/14239 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 1009/1039
Provider: CYFRA+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+)

PLANETE+

PLANETE+ to polski kanał dokumentalny, który pomaga zrozumieć wyjątkowy, skomplikowany i wciąż zmieniający się świat, w którym żyjemy. Stacja oferuje ogromną różnorodność tematyczną: od społecznej i historycznej, poprzez kulturalną - biografie sławnych aktorów, muzyków, pisarzy i malarzy, aż do pozycji przyrodniczych, kręconych z rozmachem i pokazujących w nasyconych kolorach piękno współczesnego świata. W eklektycznej ramówce PLANETE+ nie brak także filmów artystycznych czy dokumentów na tematy tabu.

PLANETE+ to także filmy dla dzieci w wieku szkolnym. Jako jedyny kanał dokumentalny w Polsce oferuje dziecięce pasmo "Mała Planeta", w którym najmłodsi mogą zobaczyć, jak wygląda dzień, rodzina, szkoła, celebrowanie świąt i tradycji przez ich rówieśników w różnych krajach świata.

Od 2005 roku stacja jest głównym partnerem festiwalu filmowego Planete Doc (do 2010 roku PLANETE+ DOC REVIEW), na którym są prezentowane najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat i z całego świata. Większość z nich potem jest emitowana na antenie PLANETE+.

20 PREMIER TYGODNIOWO
PLANETE+
proponuje każdego tygodnia ponad 20 nowych filmów dokumentalnych. Większość z nich nigdy wcześniej nie była emitowana przez inne stacje telewizyjne. Premierowe dokumenty pokazywane są od poniedziałku do piątku od godz. 20.15, w soboty o godz. 11.15 i od 20.45 oraz w niedziele od godz. 20.45.

STAŁE BLOKI PROGRAMOWE (godz. 20.15):
Współczesny świat - od poniedziałku do piątku o godz. 20.15
Obserwacja współczesnego świata, serie dokumentalne o różnych aspektach życia codziennego, dokumenty przedstawiające wybrane środowiska, grupy wiekowe, zawodowe i społeczne.

WIECZORY TEMATYCZNE (godz. 20.45):
poniedziałek - FILMOWE DOCHODZENIA
Dokumenty o bulwersujących wydarzeniach i problemach, które inspirują filmowców do prowadzenia własnego śledztwa.

wtorek - NASZA PLANETA
Filmy, które w zajmujący sposób opowiadają o ludziach i o naszej planecie: klasyczne dokumenty i wysokobudżetowe, spektakularne produkcje.

środa - NAUKA I TECHNIKA
Historia awiacji, wyprawy w kosmos, najnowsze wynalazki.

czwartek - HISTORIA
Wielkie momenty historii, przełomowe wydarzenia z dziejów narodów i całej ludzkości.

piątek - kompilacja filmów z pasma WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
Najciekawsze dokumenty o współczesnej problemach, aktualnych wydarzeniach, czy intrygujących zjawiskach społecznych.

sobota - MAŁA PLANETA
Jedyne w Polsce pasmo z filmami dokumentalnymi dla dzieci w wieku szkolnym.

sobota - PORTRETY
Portrety znanych postaci ze świata biznesu, kultury, mody, sportu i polityki.

sobota - SEANS PLANETE+
Filmy odbiegające od przyjętych schematów, obrazy z charakterem, dokumenty nonkonformistyczne oraz dzieła znanych filmowców. Wiele z nich doczekało się premiery kinowej.

niedziela - SPOŁECZEŃSTWO
Dokumenty i reportaże o współczesnym społeczeństwie: aktualnych problemach, ciekawostkach, modnych trendach, kontrowersyjnych zagadnieniach...

Uzupełnieniem programu jest interaktywna strona internetowa www.planeteplus.pl, na której znajduje się baza opisów około 10 000 filmów dokumentalnych emitowanych na antenie od początku istnienia PLANETE+, a także tapety, wygaszacze i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej informacji w serwisie: www.planeteplus.pl.

Przekaz PLANETE+ HD


Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)

ID: PLANETE+ HD
PID V: 165 (MPEG-4/HD)
PID A: 100 (pol, AC3)
PID PCR: 165
SID: 14206/14236 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 1006/1036
Provider: CYFRA+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+)

KUCHNIA+

KUCHNIA+ to jedyny w Polsce kanał kulinarny tworzony dla wszystkich, którzy lubią jeść i gotować. Ale także dla tych, którzy na jedzenie lubią patrzeć, a wydaje im się, że brakuje im talentu kulinarnego. Menu programowe stacji, jest ułożone tak, aby zadowolić gusta zarówno amatorów, jak i zawodowców. Wszyscy mogą być smakoszami i każdy może przygotować dania, które poda swoim bliskim. KUCHNIA+ rozbudza apetyty, dostarcza inspiracji, udziela pierwszych lekcji i zdradza tajniki kulinarnej wiedzy. Łącznie smaków i aromatów, pieczenie, duszenie, gotowanie mogą być czynnościami codziennymi... Jednak, gdy doprawić je odrobiną uczucia stają się pasją, hobby, sposobem na spędzanie wolnego czasu i metodą na poznawanie świata i dopadającą od czasu do czasu nudę.

W menu KUCHNIA+ znajdują się zarówno propozycje polskie, jak i zagraniczne. Są programy, które nauczą gotować najbardziej opornych. Są też takie, które zainteresują mistrzów noża i patelni. KUCHNIA+ serwuje swoim widzom programy poradnikowe, serie reality, filmy dokumentalne i fabularne. Jeśli jest coś, co należy wiedzieć o jedzeniu, wykwintnej kuchni, najlepszych szefach kuchni, sposobach na urozmaicenie codziennego menu, nie ma lepszego miejsca niż KUCHNIA+.

W ciągu dnia KUCHNIA+ serwuje przede wszystkim inspirujące programy poradnikowe, przepisy na ekspresowe dania, czy też pomysły dla dzieci w kuchni. Wieczorami zaprasza na kulinarne podróże, filmy dokumentalne, programy reality, seriale i filmy fabularne. Każdy wieczór w KUCHNIA+ to inny temat: Poniedziałek - Kolacje Mistrzów, Wtorek - Slow Food, Środa - Dokumenty, Czwartek - Restauracje, Piątek - Impreza, Sobota - Podróże, a Niedziela - Zbliżenia.

KUCHNIA+ jest organizatorem przeglądu filmów kulinarnych "KUCHNIA+ Food Film Fest". Kompleksowym uzupełnieniem anteny jest bogaty serwis internetowy, pełen przepisów, porad i ciekawostek kulinarnych. Witryna www.kuchniaplus.pl umożliwia przeglądanie przepisów prezentowanych w programach, zakup trudno dostępnych produktów, a także wielu przydatnych akcesoriów kulinarnych. Oprócz tego w serwisie znajdują się: aktualny program kanału, artykuły, konkursy i forum dla internautów.

Producentem i nadawcą kanału jest spółka CANAL+ Cyfrowy. KUCHNIA+ nadawana jest siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Grupą docelową są przede wszystkim kobiety w wieku od 20 do 45 lat, jednak 40% widowni stanowią gotujący mężczyźni. Zaledwie po miesiącu działalności kanał został uznany za Debiut Roku podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, a w maju 2007 roku uhonorowano go Kulinarnym Oskarem w kategorii Program Telewizyjny. Obecnie KUCHNIA+ dociera już do ponad 3 milionów gospodarstw domowych.

Więcej informacji w serwisie: www.kuchniaplus.pl.

Przekaz KUCHNIA+ HD


Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)

ID: KUCHNIA+ HD
PID V: 166 (MPEG-4/HD)
PID A: 104 (pol, AC3)
PID PCR: 166
SID: 14207/14237 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 1007/1037
Provider: CYFRA+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+)

DOMO+

DOMO+ to pierwszy polski kanał tematyczny przedstawiający inspiracje dla domu i ogrodu. DOMO+ to okno na świat designu i architektury, furtka do najpiękniejszych ogrodów. To propozycja dla osób, które budują lub wykańczają dom, remontują i urządzają mieszkanie, lubią majsterkować czy pracować w ogrodzie.

Od kawalerki do rezydencji, od doniczki do ogrodu. DOMO+ przygotowało programy dla szerokiego grona widzów. Zarówno student wynajmujący swoje pierwsze mieszkanie, jak i rodzina wprowadzająca się do nowego domu - każdy znajdzie u nas coś dla siebie, niezależnie od wieku, płci i stanu konta.

Na antenie oprócz serii poradnikowych prezentowane są filmy dokumentalne, ukazujące najciekawsze projekty architektoniczne na świecie i sylwetki ich twórców. Pokazujemy też programy rozrywkowe typu reality, których tematem jest architektura, design, rynek nieruchomości, ogrodnictwo i szeroko pojęta ekologia oraz filmów i serii fabularnych.

DOMO+ prezentuje licencjonowane programy zagraniczne oraz produkcje polskie. W DOMO+ stawiamy na nowoczesność, która wiąże się z ekologią. Pokazujemy, że dbanie o środowisko wcale nie jest trudne i każdy może to robić we własnym zakresie. Promujemy polskie wzornictwo, które cieszy się coraz większym uznaniem na świecie.

Wszędzie dobrze, ale w DOMO+ najlepiej. Szczególnie wieczorem, po pracowitym dniu. A u nas każdy wieczór tygodnia jest inny. Poruszamy niebanalne tematy. W poniedziałek pokazujemy najlepsze Dokumenty, we wtorek - Design, w środę - Metamorfozy, w czwartek - Luksus, w piątek - Reality, w sobotę - Społeczeństwo, a w niedzielę - Ekologię.

Producentem i nadawcą kanału jest spółka CANAL+ Cyfrowy. DOMO+ istnieje od 2008 roku i nadaje program w godzinach od 7.00 do 4.00. Obecnie DOMO+ dociera do 2,7 miliona gospodarstw domowych poprzez platformę cyfrową CYFRA+ i sieci kablowe.

Więcej informacji w serwisie: www.domoplus.pl.

Przekaz DOMO+ HD


Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)

ID: DOMO+ HD
PID V: 167 (MPEG-4/HD)
PID A: 108 (pol, AC3)
PID PCR: 167
SID: 14208/14238 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 1008/1038
Provider: CYFRA+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+)

MINIMINI+

MINIMINI+ to pierwszy polski kanał przeznaczony dla dzieci w wieku do 7 roku życia. Stacja powstała z myślą o małych widzach i ich potrzebach, dlatego programy zostały ułożone zgodnie z rytmem dnia najmłodszych. Rano MINIMINI+ emituje bajki na przebudzenie, od 9:00 pasmo edukacyjne, po południu programy sprzyjające relaksowi i zabawie, a wieczorem wyciszające programy na dobry sen. Oryginalna, kolorowa i bajkowa oprawa graficzna pobudza dziecięcą wyobraźnię.

MINIMINI+ nadaje codziennie od godziny 6.00 do 21.00. Program jest dostępny w największych sieciach TV kablowej na terenie całego kraju oraz na platformie cyfrowej CYFRA+. Obecnie dociera do ponad 4,3 mln gospodarstw domowych. Stacja wdrożyła "Kartę zasad przyjmowania do emisji reklam adresowanych do dzieci" opracowaną z inicjatywy spółki CANAL+ Cyfrowy przez specjalistów związanych z rynkiem telewizyjnym, reklamowym, psychologów i pedagogów dziecięcych. Na jej podstawie odrzucane są reklamy agresywne, kłamliwe, zacierające granicę między fikcją a rzeczywistością.

Dzięki starannie dobranym i przyjaznym programom oraz sympatycznym bohaterom dzieci poznają otaczający ich świat, uczą się przyjaźni oraz dowiadują się, jak radzić sobie w codziennych, czasem trudnych sytuacjach.

Z MINIMINI+ mali widzowie mogą uczyć się literek, podstaw matematyki czy języków obcych, a także poznawać przyrodę, zwierzęta, różne kultury i obyczaje. Wszystkie programy stacji są dubbingowane ze szczególną dbałością o poprawność językową, a bohaterom bajek głosu udzielają znani i lubiani aktorzy.

MINIMINI+ to najnowsze produkcje znanych wytwórni światowych klasyka polskiej animacji oraz programy autorskie, przekazujące pozytywne wartości i wzorce.

Uzupełnieniem oferty programowej jest interaktywna strona www.miniminiplus.pl.

Przekaz MINIMINI+ HD


Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)

ID: MINIMINI+ HD
PID V: 163 (MPEG-4/HD)
PID A: 92 (pol, AC3)
PID PCR: 163
SID: 14204/14234 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 1004/1034
Provider: CYFRA+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+)

TELETOON+/HYPER+

TELETOON+ to telewizja dla dzieci w wieku szkolnym, która wystartowała 1 października 2011 r. w wyniku przekształcenia stacji ZigZap.

TELETOON+ emituje programy autorskie oraz kreskówki i seriale z najlepszych światowych wytwórni. Ramówka stacji nadawana jest w godzinach od 6:00 do 21:00.

Oferta TELETOON+ jest bardzo różnorodna. Znajdują się w niej produkcje własne takie jak: "TELETOON+ poznajmy się", "TELETOON+ sport", "zagadki teleTOON", "TELETOON+ gry" oraz emitowane po raz pierwszy w Polsce seriale: "Mali Wszechmocni", "GI Joe - Renegaci" i "Giganci", a także znane już i popularne animacje: "Baranek Shaun", "Supa Strikas sezon 2", "Pamiętniki Barbie", "Pollyworld" czy "Huntik sezon 2".

W każda sobotę w ramach pasma "Dziś rządzi" TELETOON+ pokazuje kilka odcinków jednego z nowych seriali, które mogły umknąć uwadze widzów w czasie pracowitego, szkolnego tygodnia. A w każdą niedzielę w paśmie "Kreskówka na życzenie" stacja emituje kilka odcinków serialu wybranego przez widzów w głosowaniu odbywającym się od poniedziałku do piątku na www.teletoonplus.pl/kreskówka-na-zyczenie.

Codziennie w wieczornym paśmie od 21.00 do 01.00 emitowany jest HYPER+ - jedyny w Polsce blok programowy poświęcony w całości grom komputerowym i wideo, anime oraz najnowszym trendom w świecie multimediów. Gry komputerowe i wideo, Internet, technologia, świat grafiki oraz elektronicznych mediów przeżywają okres dynamicznego rozwoju. Wiąże się z nimi zupełnie nowy styl życia, niemal cała kultura.

Wirtualny świat przeniknął do filmu, reklamy, mody i muzyki. Reagując na olbrzymie zainteresowanie i rozwój multimediów, platforma cyfrowa CYFRA+ stworzyła czterogodzinny blok programowy HYPER+. Jest on przeznaczony dla miłośników wirtualnej rzeczywistości, fanów futurystycznego świata i pasjonatów anime. HYPER+ powstał 1 września 2001 roku i jest emitowany w godzinach od 21.00 - 01.00, w paśmie stacji TELETOON+.

Niemal od początku swego istnienia HYPER+ jest uznawany za wiodący, opiniotwórczy programowy blok telewizyjny o tej tematyce w naszym kraju. Widzowie chwalą go za fachowość, rzetelność, różnorodność materiałów i interesującą zawartość oraz za to, iż stanowi ciekawą rozrywkę.

HYPER+ wciąż powiększa swoją ofertę, zdobywając coraz liczniejszą i - co ważne - wierną widownię. Aktualnie na antenie HYPER+ emitowane są japońskie animacje, a także programy autorskie prezentujące najnowsze produkcje ze światowego rynku gier komputerowych i telewizyjnych. Program uzupełniają wywiady z ich twórcami, reportaże ukazujące kulisy powstawania polskich produkcji oraz relacje z największych na świecie imprez branżowych, takich jak E3, Tokyo Game Show czy GamesCom.

TELETOON+ i HYPER+ są dostępne w sieciach kablowych w całej Polsce oraz - spośród platform cyfrowych - wyłącznie
w CYFRZE+. Łączny zasięg stacji to 3,4 mln gospodarstw domowych. Producentem i nadawcą obydwu kanałów jest spółka CANAL+ Cyfrowy.

Więcej informacji w serwisach: www.teletoonplus.pl i www.hyperplus.pl.

Przekaz TELETOON+ HD

Przekaz HYPER+ HD


Parametry techniczne:
Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 11 (11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)

ID: teleTOON+ HD
PID V: 164 (MPEG-4/HD)
PID A: 96 (pol, AC3)
PID PCR: 164
SID: 14205/14235 (wyszukiwany podwójnie)
PID PMT: 1005/1035
Provider: CYFRA+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+)

Wraz z inauguracją emisji w wysokiej rozdzielczości od 11 listopada 2011 wszystkie programy tematyczne produkowane przez CANAL+ Cyfrowy w wersjach SD zostaną przełączone na stałe do formatu 16:9. Dla pozycji programowych zrealizowanych w formacie 4:3 będą automatycznie dołączane czarne pasy po obu stronach obrazu, aby uzupełnić w ten sposób rozmiar obrazu do proporcji 16:9.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...