reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV 4: „Sailor Moon” z nowym tłumaczeniem i lektorem

dodano: 2011-11-18 10:39 | aktualizacja: 2011-11-18 10:43
autor: Anita Dąbek | źródło: Czwórka

Sailor Moon Już 1 grudnia 2011 roku o godzinie 17:30 na antenie Czwórki wyemitowany zostanie pierwszy odcinek jednego z najsłynniejszych i najpopularniejszych japońskich filmów animowanych (czyli anime) – „Bishoujo Senshi Sailor Moon” (dosł. „Piękna wojowniczka Sailor Moon”) w Polsce znana dotąd jako „Czarodziejka z Księżyca”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca” to z pewnością jeden z najpopularniejszych poza Japonią przedstawicieli anime. Skierowany początkowo do bardzo młodej widowni serial zdobył wielką popularność w różnych grupach wiekowych na całym świecie – emitowany był m.in. w  Brazylii, Wielkiej Brytanii, Chinach, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Hong Kongu, na Węgrzech, w Indonezji, Izraelu, we Włoszech, Korei, Meksyku, Holandii, USA, Filipinach, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Tajlandii.

Fenomen „Sailor Moon - Czarodziejki z Księżyca” nie ominął i Polski. W latach 1994 – 1995 serial emitowany był na antenie Telewizji Polsat. Pomiędzy rokiem  1997 i 1999 w Polsce nakładem założonego przez Japończyka Shina Yasudę wydawnictwa Japonica Polonica ukazało się wszystkie 18 tomów mangi, na podstawie której został zrealizowany komiks. W tym czasie powstało też wiele klubów zrzeszających fanów serialu. Niektóre z nich działają po dziś dzień.

W grudniu i styczniu w Czwórce emitowany będzie pierwszy, liczący sobie 46 odcinków sezon serialu  „Sailor Moon – Czarodziejka z Księżyca” opowiadającego o pojawieniu się pięciu pięknych wojowniczek walczących z Królestwem Ciemności i jego demonami (youma), pragnącymi odebrać ludziom życiodajną energię oraz wejść w posiadanie Srebrnego Kryształu. Specjalnie na potrzeby tej emisji serial został ponownie przetłumaczony, zmianie ulega tytuł (na bliżej nawiązujący do oryginalnego tytułu: „Sailor Moon – Czarodziejka z Księżyca”) oraz osoba lektora.

Pierwszy odcinek nadany zostanie już pierwszego grudnia 2011 roku o godzinie 17:30.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...