reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ATM Rozrywka wystartuje w grudniu?

dodano: 2011-11-27 10:00
autor: Łukasz_Knapik | źródło: satkurier.pl/wirtualnemedia.pl/atmgrupa.pl/informacje własne

ATM Grupa W grudniu 2011 roku startuje MUX 1 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z kanałów, który będzie nadawał w pierwszym multipleksie, będzie ATM Rozrywka. Ciągle jednak mało wiadomo na temat tej stacji. Obok ATM Rozrywka w MUX 1 znajdziemy: Polo TV, Eska TV, U-TV, TVP1, TVP2, TVP INFO. ATM Grupa jest największym niezależnym polskim producentem telewizyjnym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ATM Grupa istnieje od 1992 r. jako jedyna firma w tym sektorze w Polsce dysponuje własnym zapleczem techniczno - logistycznym, umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia telewizyjne, sprzęt zdjęciowy, transmisyjny i sceniczny). Grupa Kapitałowa ATM to 9 firm, m.in.: Baltmedia Spółka z o.o., Profilm Agencja Filmowa Spółka z o.o., Studio A Spółka z o.o. ATM Grupa produkuje filmy, seriale i programy dla Polsatu (m.in "Świat według Kiepskich", "Pierwsza miłość", "Bar", "Fala zbrodni"), TV 4 (m.in. "Sex FM", "Kłamczuch") i TVP ( m.in. "Ranczo", "Ojciec Mateusz", "Pitbull"). Grupa nawiązała także współpracę z TVN. Pierwszym projektem obu firm i studia Akson będzie film o Powstaniu Warszawskim.

W lutym br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała ATM Grupa koncesje na nadawanie kanałów: ATM (o charakterze uniwersalnym) i ATM Rozrywka (filmowo-rozrywkowym). Do dzisiaj ATM Grupa nie uruchomiła żadnego kanału telewizyjnego.
Jednym z udziałowców ATM Grupa jest Zygmunt Solorz-Żak (właściciel m.in. Cyfrowego Polsatu i Polkomtela) wraz z podmiotami zależnymi - posiada 17,08% kapitału, co daje 13,48% głosów. To może, ale nie musi, sugerować, iż ATM Grupa będzie współpracować przy kanale ATM Rozrywka z Cyfrowym Polsatem. Pierwsze oznaki współpracy już są - w marcu br., wiceprezes ATM Grupa Maciej Grzywaczewski, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl poinformował, że spółka podpisała list intencyjny z Cyfrowym Polsatem i jej kanały telewizyjne mogłyby znaleźć się w jego ofercie. Bardzo prawdopodobne jest więc, iż kanał ATM Rozrywka będzie nadawany satelitarnie z transponderów Cyfrowego Polsatu. Bardzo prawdopodobne jest też pojawienie się tej stacji w platformie n. Może dojść wtedy do wymiany kanałów - ATM Rozrywka za U-TV, by zminimalizować dla obu platform konkurencję, jaką jest DVB-T.

Problemem jest też zawartość programowa ATM Rozrywka. ATM Grupa jest producentem telewizyjnym, jednak najprawdopodobniej prawa do wyprodukowanych seriali czy programów mają stacje telewizyjne. Możliwa jest więc produkcja nowych programów, zakup zagranicznych lub odkupienie praw od stacji telewizyjnych, np. od Polsatu.

Nie wiadomo, czy ATM Rozrywka wystartuje razem z MUX 1. Jak na razie w ogóle mało wiadomo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...
reklama