reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1 może nadawać, ale nadawcy niegotowi?

dodano: 2011-12-05 12:53 | aktualizacja: 2011-12-05 13:06
autor: Anita Dąbek | źródło: Rzeczpospolita

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W dniu 5 grudnia 2011 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał pozwolenia na emisję pierwszego multipleksu DVB-T z planowanych nadajników. Zatem uruchomienie emisji jest możliwe już w chwili obecnej (najpóźniej do 14 grudnia br.). Jednak nadawcy wciąż negocjują umowy ze spółką TP Emitel i w grudniu oferta na pewno nie ruszy w docelowym kształcie. Nie powinno być problemu z terminowym startem kanałów TVP (TVP1, TVP2 i TVP INFO), a także Eska TV i Polo TV (ich nadawca chce ruszyć jak najszybciej).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Waldemar Sromek, rzecznik Emitela, powiedział, że negocjacje trwają, a spółka jest technicznie przygotowana do startu. Dodał, że 14 grudnia usługa powinna ruszyć w czterech miastach, ale nie wiadomo, czy będzie to od razu pełna oferta.

Stacje TTV i ATM Rozrywka są nowościami na rynku. TTV zapowiada swój start na 2 stycznia, a nie jak wcześniej zapowiadano na 19 grudnia, jednak ruszył już z emisją testową, a nadawca wyraźnie idzie do przodu. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku kanału ATM Rozrywka. Według informacji „Rzeczpospolitej”, ATM Grupa, podobnie jak zrobiło to wcześniej Kino Polska TV, w ogóle chce się wycofać z tego projektu. Dementuje to jednak Maciej Grzywaczewski, wiceprezes firmy.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oszacowała, że koszt utrzymania jednej nadawanej cyfrowo naziemnie stacji w pierwszym roku nadawania to ok. 20 mln zł. Opłata koncesyjne za nadawanie w ciągu 10 lat to ok. 10 mln zł. Dochodzą jeszcze koszty związane z przygotowaniami do uruchomienia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...
reklama