reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Ogryzki od TVP w DVB-T?

dodano: 2011-12-11 18:06 | aktualizacja: 2011-12-11 19:32
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

TVP Polonia TV Polonia Telewizja Polska oraz instytucje jej sprzyjające szukają rozwiązań na skuteczne ściąganie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nie brakuje pomysłów radykalnych, takich jak dołączanie opłaty do rachunku za prąd, nawet dla posiadaczy tabletów. Tymczasem TVP kompletnie za nic ma potrzeby swoich odbiorców i do naziemnej telewizji cyfrowej dołącza... TVP Polonia. To kompletnie niezrozumiała decyzja, bo widzowie woleliby oglądać TVP Seriale lub TVP Sport. Niestety włodarze z Woronicza nie chcą pójść w ślad BBC, która podobne kanały oferuje w ramach bezpłatnej paczki "Freeview".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

O tym, że telewizja publiczna może przyzwoicie traktować widzów świadczy przykład BBC. Brytyjski odpowiednik TVP w ramach naziemnej paczki Freeview' oferuje bezpłatnie:
BBC One, BBC Two, BBC Three, BBC Four, BBC One HD, BBC HD, CBeebies, CBBC, BBC News i BBC Parliament. Są to wszystkie kanały BBC, które można oglądać w Wielkiej Brytanii
.

BBC Lifestyle, CBeebies, BBC Knowledge, BBC HD i BBC Entertainment to kanały komercyjne przeznaczone dla zagranicy. A więc BBC nie zarabia ani grosza na Brytyjczykach, tylko np. na Polakach, Turkach czy Szwedach, gdzie paczka jest dostępna. Nadawcy na Wyspach wystarczy abonament radiowo-telewizyjny, który jest płacony bez protestu od... adresu (bez wyjątków!).

TVP natomiast traktuje Polaków jak mieszkańców bogatej Ameryki czy Skandynawii. Kosi pieniądze z abonamentu radiowo-telewizyjnego, emituje reklamy (oskubując stacje komercyjne), zarabia na opłatach gniazdkowych od platform cyfrowych i sieci kablowych. To kompletna paranoja, bo skoro żąda, aby wszyscy płacili abonament RTV, to niech zaoferuje w DVB-T i drogą satelitarną FTA swoje najciekawsze kanały - TVP Sport, TVP Seriale i TVP HD. A TVP Polonia, jak sama nazwa wskazuje to kanał adresowany dla ...Polaków żyjących poza Polską. Wprowadzenie go do naziemnej telewizji cyfrowej to strata miejsca i lekceważenie widzów w Polsce - wystarczy poczytać komentarze w Internecie by się o tym przekonać. Zresztą sama TVP Polonia tez powinna być lekko odrestaurowana, bo mocno pachnie już nieświeżością. Telewizja publiczna przyłącza się do nadawców, którzy naziemnie w NTC zaserwowali nam tzw. ogryzki. Za danie główne trzeba zapłacić - najlepiej podwójny abonament, bo przecież sport i polskie produkcje to nie misja, a czysta komercja.

Inna sprawa, że w Wielkiej Brytanii ściągalność abonamentu jest dużo większa niż w Polsce. Brytyjscy obywatele obawiają się częstych kontroli, dlatego skrupulatnie płacą. Być może w naszym kraju należałoby zacząć dyskusję o ściągalności abonamentu od ocieplenia wizerunku TVP. Pierwszymi krokami mogłoby być odkodowanie kanałów telewizji publicznej i ograniczenie emisji reklam.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta Smart HD+ 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama