reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Panasonic usuwa problemy z odbiorem oferty CYFRY+

dodano: 2011-12-31 23:16 | aktualizacja: 2012-01-01 18:55
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: hdtv.com.pl

panasonic logo W sieci pojawiły się informacje dotyczące ostatecznego rozwiązania problemów z odbiorem części kanałów HD z oferty CYFRY+ na telewizorach Panasonic z wbudowanym tunerem satelitarnym. Producent wydaje poprawkę oprogramowania, która usunie trudności z odbiorem kanałów CYFRY+ z tp. 11 satelity Hot Bird 9 (13°E) o częstotliwości 11,411 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S2/8PSK). Nowa wersja jest obecnie udostępniana na życzenie klientów po złożeniu zapytania. Docelowo zostanie opublikowana dla wszystkich po przeprowadzeniu niezbędnych testów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przyczyną występowania trudności z odbiorem kanałów z tp. 11 (dotyczyło to stacji: CANAL+ Film HD, CANAL+ Gol HD, CANAL+ Weekend HD, MiniMini+ HD, TeleToon+ HD/Hyper+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, Ale Kino+ HD i CANAL+ 3D) wynikały z faktu iż łączna szybkość transmisji danych na tej częstotliwości wynosi ponad 68 Mbit/s. Oprogramowanie tunera satelitarnego w TV marki Panasonic nie było na to przygotowane (pozostałe kanały HD z oferty CYFRY+ nadają na transponderach z niższą łączną przepływnością) i w efekcie mimo zastosowania dobrego modułu CAM z kartą posiadającą uprawnienia do odbioru - nie następowało dekodowanie kanałów. Problem występował od momentu rozpoczęcia transmisji kanałów, tj. od końca października 2011.

Poprawka została przygotowana 22 grudnia, jest udostępniana tylko zainteresowanym klientom po kontakcie z serwisem Panasonic i wskazaniu posiadanego modelu TV. W takim przypadku klient dokonuje aktualizacji na własną odpowiedzialność, ponieważ oprogramowanie w nowej wersji jest dopiero w fazie testów. Oficjalnie powinno pojawić się w styczniu. Osoby bardziej zaawansowane mogą próbować dokonywać aktualizacji samodzielnie, natomiast pozostali będą mogli skorzystać z pomocy serwisu Panasonic.

Oprogramowanie jest przeznaczone dla modeli z serii:
2010:
- PDP VT20E
- PDP/LCD V20E,GW20
- LCD D25E,D28E

2011:
- PDP VT30E

Proces samodzielnej aktualizacji polega:
- załadowaniu pliku o nazwie SDDL.SEC na kartę pamięci do katalogu głównego,
- umieszczeniu karty w gnieździe telewizora w trakcie jego pracy
- TV rozpoznaje obecność karty, lokalizuje na niej plik i rozpoczyna aktualizację, należy postępować zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie

Nowa wersja oprogramowania zgłasza się w urządzeniach jako f.515.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...