4.01 Kolejne spotkanie PlusLigi siatkarek

dodano: 2012-01-02 11:08 | aktualizacja: 2012-01-02 11:12
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl/PlusLiga

Polsat Sport News W ostatnim meczu 12. kolejki i 2011 roku Pałac podejmował u siebie Budowlanych Łódź i podobnie jak na wyjeździe, wygrał 3:2. Po dwóch setach bydgoszczanki mające kłopoty z dokładnym odbiorem i skończeniem akcji (12 bloków rywalek) przegrywały podobnie jak dzień wcześniej ich koledzy z Delecty (z AZS Politechniką). Wzięły chyba sobie jednak do serca ich postawę, bo poprawiły grę w każdym elemencie (bardzo dobrą zmianę dała za słabą Polak dała Anna Grejman) i wykorzystując dużą ilość błędów łodzianek (10 w 3. secie) zaczęły odrabiać straty.

W trzecim secie nie bez "winy" były łodzianki, które popełniły aż 10 błędów (więcej niż w obu pierwszych setach razem). W szóstce została Grejman, a w końcówce błędu a ataku nie ustrzegła się Joanna Mirek (atak po siatce w aut). Pałac wykorzystał to, bo po świetnej zagrywce Grejman, Martinez zablokowała Wójcik, a po akcji Rousseaux z trudnej pozycji przełamała blok rywalek.

Waleczność i ambicja, która dała im punkt z Muszynianką Muszyna czy wygraną we Wrocławiu z Gwardią przyniosła skutek. W 4 secie Pałac prowadził 11:7, 17:10 i pewnie doprowadził do remisu w meczu, a w ostatniej partii dzięki równej grze całego zespołu utrzymywał minimalną przewagę, zasłużenie inkasując 2 punkty.

MVP meczu została Magdalena Mazurek.

Tymczasem Jacek Wiśniewski od piątku jest nowym trenerem siatkarek KPSK Stal Mielec. Zastąpił Adama Grabowskiego, który rozstał się ze Stalą za porozumieniem stron.

Wiśniewski w mieleckim klubie pełnił funkcję asystenta Grabowskiego, który prowadził Stal od 2010 roku. Nowy szkoleniowiec w przeszłości był już pierwszym trenerem mieleckich siatkarek w latach 2005-2007.

Prawdopodobnie u podstaw zmiany leżą słabsze niż oczekiwano wyniki mieleckiej drużyny, która po czwartkowej porażce 0:3 z Impel Gwardią Wrocław na własnym boisku zajmuje w tabeli PlusLigi siatkarek dziewiąte, przedostatnie miejsce.

Nazwisko asystenta Wiśniewskiego, który ma wnieść nowego ducha w drużynę, będzie znane w najbliższych dniach.

Wyniki meczów 12. kolejki:

AZS Białystok - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 21:25, 21:25)
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:21, 26:24)
PTPS Piła - Atom Trefl Sopot 0:3 (23:25, 15:25, 14:25)
KPSK Stal Mielec - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 22:25, 13:25)
Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź 3:2 (21:25, 17:25, 25:23, 25:19, 15:11)