reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: brak decyzji ws. odwołań dot. DVB-T

dodano: 2012-01-12 21:13 | aktualizacja: 2012-01-12 21:20
autor: Anita Dąbek | źródło: KRRiT

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dot. rozstrzygnięcia konkursu na rozszerzenie koncesji na nadawanie satelitarne naziemne w sygnale multipleksu pierwszego KRRiT informuje, że nie podjęła jeszcze decyzji, kończącej proces odwoławczy od decyzji z 29 lipca 2011 r. Zgodnie ze złożoną pod koniec grudnia ub. r. na forum Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu zapowiedzią, Przewodniczący do końca stycznia, na podstawie uchwały KRRiT, podejmie decyzję kończącą tryb odwoławczy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W trakcie toczącego się postępowania nie jest możliwe podawanie przez organ zawartości wniosków koncesyjnych do publicznej wiadomości. Wgląd w pełną dokumentację mają strony postępowania, o ile któraś z nich nie obejmie niektórych dokumentów klauzulą tajemnicy przedsiębiorstwa.
 
Szczegółowy przebieg postępowania oraz informacje dotyczące deklaracji złożonych przez wnioskodawców i oceny wniosków przeprowadzone przez KRRiT zostaną upublicznione w treści decyzji koncesyjnej.
 
Jednocześnie należy zwrócić uwagę na wysoki stopień skomplikowania toczącego się postępowania. W konkursie na rozszerzenie koncesji na nadawanie satelitarne naziemne w sygnale multipleksu pierwszego wnioski złożyło 15 podmiotów. Na mocy decyzji z 29 lipca 2011 r. koncesje uzyskało czterech nadawców: ESKA TV S.A., Stavka Sp. z o.o., Lemon Records Sp. z.o.o., ATM Grupa SA., co było równe liczbie wolnych miejsc na multipleksie pierwszym.
 
Wnioski odwoławcze od decyzji złożyło pięć podmiotów: Astro SA, ATM Grupa SA, Fundacja Lux Veritatis, Mediasat Sp.z.o.o. oraz Superstacja Sp.z.o.o. Postępowanie odwoławcze toczy się łącznie wobec wszystkich skarżących.
 
Uczestnicy postępowania oraz wszyscy, których koncesje zostały rozszerzone musieli zostać właściwie powiadomieni o złożonych wnioskach o ponowne rozpatrzenie. Mieli oni także prawo do wnoszenia uwag i zajęcia stanowiska w każdej z poruszonych przez skarżących kwestiach oraz do wglądu w pełną dokumentację postępowania.
 
Konieczność dopełnienia wszystkich procedur, zapewniających najwyższą staranność przy rozpatrywaniu postępowania, w którym uczestniczyło tak wiele podmiotów wymagała czasu dłuższego niż zazwyczaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...