reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Inteligentny wymiar dźwięku od LG

dodano: 2012-01-10 16:15 | aktualizacja: 2012-02-03 12:28
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG logo.jpg Na tegorocznych targach Consumer Electronics Show (CES) firma LG Electronics zaprezentowała cztery nowe systemy kina domowego, wyposażone w najnowszą technologię dźwięku 3D. Zastosowane w nich rozwiązania stanowią znakomite uzupełnienie  inteligentnych telewizorów CINEMA 3D Smart TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Silna integracja funkcji telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV z systemami kina domowego z dźwiękiem 3D — CINEMA 3D SOUND HOME THEATER — jest strategią firmy na umocnienie czołowej pozycji w segmencie domowej rozrywki 3D. Jako pierwszy na targach CES zostanie zaprezentowany model BH9420PW, będący jednym z czterech innowacyjnych zestawów audio, przewidzianych do wprowadzenia na rynek na początku 2012 r.

—  Zarówno w przypadku telewizorów, jak i systemów kina domowego LG gwarantuje rozrywkę domową najwyższej jakości — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment. — Nasze telewizory CINEMA 3D Smart TV będą obecnie współpracować z szerszą gamą produktów z serii CINEMA 3D SOUND HOME THEATER, co zapewni klientom pełną jakość trójwymiarowego dźwięku oraz obrazu. Wierzymy, że oferowane rozwiązania umocnią pozycję LG na rynku 3D.Model BH9420PW jest wyposażony w opracowaną przez LG technologię 3D Sound Zooming. Synchronizuje ona na bieżąco wyjście dźwięku z lokalizacją i ruchem obrazów 3D na ekranie telewizora CINEMA 3D. Dzięki temu widz znajduje się w centrum wydarzeń, ponieważ trójwymiarowe obrazy i brzmienia otaczają go ze wszystkich stron. 3D Sound Zooming może wytwarzać dźwięk o różnym nasileniu w oparciu o złożony algorytm, który analizuje głębokość poszczególnych obiektów wyświetlanych przez telewizor 3D.

Ta wyjątkowa jakość dźwięku 3D jest w zestawie BH9420PW dodatkowo poprawiana przez system głośników 9.1, który dodaje cztery pionowe głośniki 3D do dostępnych zwykle w tradycyjnych systemach kina domowego głośników 5.1. Cztery pionowe głośniki 3D emitują dźwięk ku górze i wypełniają nim całkowicie przestrzeń w pionie. Reflektor 360ş wewnątrz każdego z pionowych głośników 3D odbija dźwięk we wszystkich kierunkach, co tworzy bogatą akustykę podobną do warunków sali koncertowej.

Ponadto, dzięki zastosowaniu opracowanego przez LG unikatowego algorytmu DSP, generującego efekt 3D, pole dźwiękowe jest powiększane w poziomie, współpracując z pionowymi głośnikami 3D, zapewniając użytkownikom pochłaniające wrażenia dźwięku 360ş. Dodatkowo rozszerzany jest również obszar samych efektów dźwiękowych, dzięki czemu widzowie czują, że znajdują się w środku wydarzeń, bez względu na to, w którym miejscu siedzą.

W celu udostępnienia widzom szerokiej gamy wrażeń 3D zestaw BH9420PW wyposażono w funkcję Smart TV. Oferuje ona coraz bardziej zróżnicowane i coraz lepsze treści 3D złożone z wysokiej klasy usług i aplikacje, na przykład LG 3D Zone.

Model BH9420PW trafi do sprzedaży w marcu 2012 r.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kino domowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...