reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN HD +1 zakończył nadawanie

dodano: 2012-02-01 06:19 | aktualizacja: 2012-02-01 06:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl/informacje własne

TVN HD +1 Logo 31 stycznia o godzinie 23:57 kanał TVN HD +1 zakończył nadawanie. Przerwano emisję w trakcie programu Kuba Wojewódzki, po czym ukazał się czarny ekran, następnie materiał promocyjny kanału Nat Geo Wild, a chwilę potem w miejscu, w którym nadawał TVN HD +1 zameldował się kanał History HD. TVN HD +1 został uruchomiony 1 maja 2010 roku i nadawał programy TVN HD (i SD) z godzinnym opóźnieniem. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początkowo kanał był dostępny tylko na platformie n, ale z czasem pojawił się też w Cyfrowym Polsacie. Pod koniec 2011 roku Grupa TVN ogłosiła jednak, że stacja zakończy nadawanie (więcej tutaj). Miało to nastąpić z początkiem listopada ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało i w ostatniej chwili Grupa TVN wycofała się z tej decyzji (więcej tutaj) Według pojawiających się komentarzy powodem rezygnacji były negocjacje dotyczące przejęcia platformy n i TVN, w których usunięcie jednego z kanałów i ewentualny odpływ abonentów nie byłyby dobrze odbierane. Prawdopodobnie zaprotestował też Cyfrowy Polsat, dla którego taka sytuacja w okresie świątecznym również nie byłaby korzystna. Kanał nie został wyłączony, ale zmienił miejsce na satelicie i był nadawany wyłącznie z transpondera Cyfrowego Polsatu, co może potwierdzać wcześniejsze przypuszczenia. Po zakończeniu negocjacji z CANAL+ ponownie ogłoszono likwidację kanału (więcej tutaj). Stacja została wycofana z platformy n z początkiem stycznia br. (więcej tutaj), ale u konkurencji była nadal dostępna.

Według serwisu press.pl powodem rezygnacji Grupy TVN z TVN HD +1 były kwestie związane ze sprzedażą czasu reklamowego. Biuro reklamy TVN chciało, rozliczając kampanie na głównej antenie, uwzględniać też wyniki oglądalności timeshift channel. Część domów mediowych, ze względu na wyniki oglądalności (średnia dobowa widownia TVN HD +1 za okres od 1 września do 12 października 2011 roku wynosiła 9,1 tys., a udział kanału w rynku telewizyjnym 0,17 proc., a w grupie komercyjnej 0,24 proc., natomiast TVN w tym czasie miał 16,79 proc., a w grupie komercyjnej 17,78 proc. - według danych Nielsen Audience Measurement podanych przez press.pl) traktowały TVN HD +1 jak kanał tematyczny i nie chciały płacić tyle, ile za TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...