reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chińczycy zablokują sprzedaż iPadów na świecie?

dodano: 2012-02-16 13:01 | aktualizacja: 2012-03-08 20:49
autor: Jakub Sulisz | źródło: nt.interia.pl

ipad chinese Z ostatnich doniesień portalu Bloomberg, firma Proview International zwróciła się do rządu chińskiego z prośbą o globalne zablokowanie importu i eksportu iPadów. Koncern ten, będący w posiadaniu praw do nazwy "iPad" w Chinach, postanowiła porwać się z motyką na słońce i wytoczyć ciężkie działa przeciwko gigantowi, jakim jest Apple.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po wygraniu procesu o znak firmowy, Proview International złożył wniosek do rządu chińskiego o wycofanie ze sprzedaży tabletów Apple iPad. W odpowiedzi na zażalenie, ze sklepów w Shijiazhuang, stolicy jednej z prowincji w północnych Chinach, zabrano 45 urządzeń.

Ta liczba wydaje się niewielka przy milionach egzemplarzy tabletów iPad sprzedawanych na świecie, ale okazała się zaledwie przedsmakiem tego, co chce osiągnąć Proview International. Jak donosi serwis informacyjny Bloomberg, firma zwróciła się do rządu chińskiego z prośbą o zablokowanie importu i eksportu iPadów na całej kuli ziemskiej. Roger Xie, prawnik reprezentujący Proview International, w następujący sposób skomentował zaistniałą sytuację:

- Zwróciliśmy się do władz z prośbą o zatrzymanie importu i eksportu do Chin wszystkich produktów, które naruszają prawo towarowe. Apple chce zyskać na czasie i kontynuować proces o iPada w Chinach.Co na to Apple?
Osiadła w Pekinie rzeczniczka prasowa firmy z Cupertino, Carolyn Wu, twierdzi, że wina leży po stronie Proview International:
- Proview nie chce uhonorować umowy zawartej pomiędzy nimi a Apple, nasza sprawa wciąż obowiązuje na terenie Chin.

Jeżeli Proview International uda się zablokować import i eksport tabletów iPad w Chinach, będzie to oznaczało gigantyczne straty finansowe dla Apple. Fabryki Foxconn znajdujące się w Chinach należą do jednych z największych i są głównym motorem produkcyjnym wszystkich urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...
reklama