reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy telewizji hybrydowej HbbTV z PKiN

dodano: 2012-03-13 11:57 | aktualizacja: 2012-03-14 11:17
autor: Anita Dąbek | źródło: EmiTel / hbbtv.pl

TVN HD Logo 12 marca 2012 roku z RTCN Warszawa / PKiN uruchomiono testy telewizji hybrydowej - HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Testy prowadzone są na k. 53 (stacja TVN HD), gdzie dołączono sygnalizację HbbTV. Emitel zaprasza do testów, podkreślając, że do odbioru telewizji hybrydowej potrzeby jest odbiornik obsługujący tę funkcję. W planach jest doprowadzenie do odblokowania tej funkcji w niektórych sprzedawanych w Polsce telewizorach, a także w przyszłości wprowadzenie HbbTV do MUX 2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według serwisu hbbtv.pl, w pierwszym etapie na ekranie telewizorów wyświetlany jest komunikat „Test HbbTV” wraz z zestawem przeźroczystych grafik. Usługa działa na telewizorach Toshiba oraz Panasonic, które posiadają wgrane i aktywowane odpowiednie oprogramowanie umożliwiające odbiór HbbTV.

Telewizja hybrydowa (HbbTV) łączy w sobie tradycyjne treści telewizyjne z treściami internetowymi.

Parametry odbioru:

RTCN Warszawa / PKiN
Kanał: 53
Częstotliwość: 730 MHz
Moc ERP: 0,87 kW

Prosimy Czytelników o wszelkie informacje dotyczące testów HbbTV z PKiN.

Przypomnijmy, że 13 marca 2012 roku w Warszawie odbywa się konferencja Aplikacje.TV, gdzie znani producenci elektroniki użytkowej, tacy jak Philips, LG, Sony, Panasonic i Samsung, prezentują swoje najnowsze telewizory Smart TV, obsługujące telewizję hybrydową. Więcej TUTAJ.

Testy HbbTV wraz z telewizją TVN przeprowadza firma 4vod. Dostarczyła ona do testów własny sygnalizator HbbTV oraz przeprowadza prace związane z przygotowaniem testowych serwisów Interaktywnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 4,5m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

149 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Opticum

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe instalacji DVB-T wtyk F/ gniazdo F.

15 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 290 zł Więcej...
reklama