reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czytnik PocketBook Touch od Human Media

dodano: 2012-04-05 19:56 | aktualizacja: 2012-04-09 18:46
autor: Jakub Sulisz | źródło: 4press.pl

human media logo Human Media - autoryzowany dystrybutor czytników PocketBook wprowadza do swojej oferty model PocketBook Touch. Łączy on najlepsze cechy mobilnych czytników eBooków z dotykowym ekranem i specjalistycznym oprogramowaniem, pozwalającym na kartkowanie elektronicznych stron w podobny sposób, jak przy przeglądaniu papierowych książek.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy czytnik wykorzystuje ekran typu e-Ink Pearl z dotykową technologią pojemnością z obsługą multitouch. Zastosowane technologie pozwalają na korzystanie z czytnika przez miesiąc bez konieczności ładowania, a wytrzymała, lekka i niezwykle cienka obudowa podkreśla mobilność i niezawodność urządzenia, które zawsze można mieć ze sobą. Technologia ekranu dotykowego zastosowana w czytniku PocketBook oraz obsługa multitouch (rozpoznawanie wielu punktów dotykanych równocześnie) wprowadza nową jakość do obsługi czytnika, upodabniając sposób i komfort użytkowania do rozwiązań znanych z najnowszych tabletów internetowych. Dzięki nowej funkcjonalności użytkownik może w intuicyjny sposób przeglądać zawartość pamięci i listy książek, przewracać kartki książki, powiększać i pomniejszać tekst, przesuwać obrazki, sprawnie korzystać z wbudowanych słowników oraz wykonywać odręczne notatki czy rysunki.PocketBook Touch jest pierwszym czytnikiem w ofercie producenta, w którym wykorzystano monochromatyczny ekran typu e-Ink wykonany w technologii Pearl. Technologię tę, stosowaną w czytnikach nowej generacji, cechuje m.in. duża szybkość odświeżania oraz kontrast zwiększony o ok. 50% w stosunku do ekranów starszego typu. Nowa technologia zapewnia większą wyrazistość tekstu i grafiki, pełną czytelność ekranu także w bardzo intensywnym świetle, większy komfort i przyjemność z czytania przy minimalnym zmęczeniu wzroku. Czytniki PocketBook pracują z autorskim oprogramowaniem producenta, tworzonym i rozwijanym od kilku lat przez zespół programistów z Centrum Badań i Rozwoju PocketBook. Cechą wyróżniającą czytniki PocketBook jest obsługa kilkunastu różnych formatów książek, publikacji i dokumentów elektronicznych, pozwalająca na korzystanie z posiadanych zasobów bez zbędnych konwersji. Poza wszystkimi typowymi formatami stosowanymi do publikacji eBooków, sprawnie obsługiwane są formaty PDF, DOC i DOCX. Urządzenie zapewnia także obsługę systemu DRM, odpowiedzialnego za zabezpieczane plików chronionych prawem autorskim.Oprogramowanie PocketBook Touch bazuje na rozwiązaniach stosowanych w czytnikach serii PocketBook PRO. Poza obsługą wielu formatów książek, preinstalowanych kilkudziesięciu językach i słownikach ABBYYŽ Lingvo i funkcją czytania na głos (text-to-speach), model Touch wyposażono w nową aplikację do czytania i katalogowania książek oraz możliwość obsługi kilku zadań równocześnie. Wielozadaniowość pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy kilkoma otwartymi książkami (można mieć otwartych do 10 książek równocześnie), czy przejście do przeglądarki internetowej w trakcie czytania książki.

Wśród dodatkowych aplikacji zainstalowanych w czytniku PocketBook Touch znajduje się przeglądarka stron WWW pozwalająca na przeglądanie większości stron internetowych, czytanie wiadomości, przeglądanie stron aukcji, sklepów, banków, biur podróży i wiele innych. Dla znużonych czytaniem książek, PocketBook Touch proponuje kilka gier logicznych, takich jaki sudoku czy szachy. Oprócz gier dostępny jest też zegar, kalendarz, kalkulator, przeglądarka zdjęć, odtwarzacz plików MP3, edytor odręcznych notatek i czytnik informacji RSS. Panel frontowy obudowy czytnika PocketBook Touch został wykonany z wysokiej jakości matowego plastiku, tylna pokrywa wykończona została przyjemnym w dotyku materiałem typu „soft touch” zapewniającym pewny uchwyt. Cała obudowa została wzmocniona wewnętrznym metalowym szkieletem zwiększającym sztywność urządzenia i zapewniającym dużą odporność na uderzenia i upadki.Łączność z internetem zapewnia wbudowany moduł Wi-Fi zgodny z standardami 802.11bgn. Dane, z których korzysta czytnik, przechowywane są we wbudowanej pamięci o pojemności 2GB lub na opcjonalnej karcie pamięci microSD o pojemności do 32GB. Dostęp do danych z karty i pamięci wewnętrznej możliwy jest z poziomu komputera PC, za pośrednictwem złącza micro USB, które służy także do zasilania i ładowania wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego o pojemności 1100 mAh. W pełni naładowany akumulator wystarcza na przeczytanie ok. 8000 stron tekstu. Przekłada się to na możliwość korzystania z czytnika przez ok. miesiąc bez dodatkowego ładowania (przy założeniu, że karta Wi-Fi jest wyłączona).

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Cena detaliczna urządzenia wynosi 699 zł. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama