reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTC: TVP1 HD zamiast..., TVP2 HD zamiast...

dodano: 2012-04-13 15:28 | aktualizacja: 2012-04-14 12:12
autor: Anita Dąbek | źródło: Inf. własna

TVP Niewątpliwie, interesującą dla widzów kwestią jest to, jakie kanały zostaną usunięte z MUX 1 i MUX 3 DVB-T po włączeniu TVP1 HD i TVP2 HD w dniu 1 czerwca 2012 roku. Należy zaznaczyć, że kanał HD potrzebuje tyle miejsca w multipleksie, co 2-3 kanały SD. TVP ma połowę MUX 1 - odpowiednik 4 kanałów SD i nadaje w ramach tej pojemności 3 kanały SD - TVP1, TVP2 i TVP INFO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piotr Siemieniec, dyrektor biura usług radiowych i telewizyjnych Emitel, twierdzi, że TVP zastępując TVP1 SD kanałem TVP1 HD w MUX 1 i mając dodatkowo jeden „slot”, będzie miała wystarczającą pojemność dla kanału HD, bez konieczności usuwania TVP2 SD czy TVP INFO. Redakcji SAT Kuriera wydaje się, że przepływność TVP1 HD w takim przypadku może nie być wystarczająca, jednak TVP może zmniejszyć nieco przepływność TVP2 i TVP INFO, gwarantując tym samym większą pojemność dla TVP1 HD.

Sytuacja w MUX 3 wygląda mniej ciekawie, gdyż TVP zajmuje całą pojemność MUX 3. Nieuniknione zatem wydaje się wyłączenie któregoś z kanałów lub zmniejszenie ich przepływności. Piotr Siemieniec powiedział, że Emitel nie ma na razie od TVP informacji w tej sprawie. Jedno jest pewne - TVP2 HD zastąpi w tym multipleksie TVP2 SD. Zasięg MUX 3 jest jednak niewielki. Najważniejsze wydaje się, by osoby odbierające kanały w MUX 1 (od końca maja zasięg 92 proc. populacji kraju), mogły odbierać TVP2 w jakiejkolwiek formie i by nie został on wyłączony z tego MUX-u na czas Euro.

Czekamy na odpowiedź od przedstawiciela TVP, który dokładnie wyjaśni nam, jak zmieni się oferta MUX-ów po włączeniu TVP1 HD i TVP2 HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...
reklama