reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kaszubska CSB TV zakończyła nadawanie

dodano: 2012-05-15 14:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacje własne

CSB TV 14 maja 2012 roku w godzinach porannych, kaszubska telewizja regionalna CSB TV zakończyła nadawanie. Kanał rozpoczął emisję 30 lipca 2010 roku. Stacja została zastąpiona nowym kanałem Water Planet, którego nadawcą jest Polcast Television. Spółka ta od grudnia ubiegłego roku, na podstawie umowy z Media Kaszëbë, odpowiadała za nadawanie programu CSB TV. Tym samym kolejny polski kanał przeszedł do historii.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał CSB TV rozpoczął nadawanie 30 lipca 2010 roku, najpierw testowo, a od 1 września 2010 roku oficjalnie. Od początku stacja dostępna była w niekodowanym przekazie z satelity EUTELSAT HOT BIRD 13°E. Rok później spółka Media Kaszëbë, nadawca CSB TV, z przyczyn finansowych rozwiązała zespół redakcyjny i zakończyła produkcję programu. Nadal emitowano materiały powtórkowe, między innymi przy wsparciu śląskiej telewizji TVS. Jak się okazało, projekt przynosił firmie straty rzędu kilkuset tysięcy złotych miesięcznie.

Na początku grudnia ubiegłego roku nadawanie programu CSB TV przejęła warszawska spółka Polcast Television, która na mocy umowy licencyjnej podpisanej z Media Kaszëbë zyskała prawo posługiwania się marką CSB TV oraz wykorzystywania archiwów programowych kanału. Zgodnie z tą umową Polcast Television może wykorzystywać kupione i zrealizowane przez Media Kaszëbë materiały do końca br. (materiały z archiwum CSB TV emitowane są na kanale Polonia1). W styczniu br. spółka Media Kaszëbë została postawiona w stan upadłości. Na początku marca br. spółka w oficjalnym komunikacie poinformowała o zakończeniu w niedługim czasie emisji kanału CSB TV i zastąpieniu go inną stacją od Polcast Television. 14 maja br., w godzinach porannych, kaszubska telewizja CSB TV ostatecznie zakończyła nadawanie, a jej miejsce zajął kanał Water Planet.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...