reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Do DVB-T nie jest konieczna nowa antena

dodano: 2012-05-18 13:08 | aktualizacja: 2012-05-18 20:09
autor: Anita Dąbek | źródło: Inf. własna / TVP

NTC_popr_niebieskie_www.jpg W czwartkowym (17 maja 2012 roku), głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 o godz. 19:30 padła informacja, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej konieczny jest zakup nowej anteny, a starą należy wyrzucić (dotychczasowe zwykłe anteny telewizyjne będzie trzeba wyrzucić). Nie jest to prawdą, gdyż w wielu przypadkach dotychczas używana dla telewizji analogowej antena naziemna, jest w zupełności wystarczająca do odbioru DVB-T.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedyną konieczną w pierwszym rzędzie inwestycją jest zatem zakup tunera DVB-T lub telewizora z wbudowanym tunerem (po sprawdzeniu, czy nasz obecny telewizor nie jest już kompatybilny z DVB-T MPEG-4) i podłączenie go do obecnie używanej anteny naziemnej. Dopiero, jeśli po próbach ustawienia jej, występować będą problemy z odbiorem, zaleca się kupno nowej anteny.

Podanie nieprawdziwej informacji w programie, który jest oglądany przez miliony widzów, to okazja dla naciągaczy i oszustów, którzy będą próbowali nakłaniać ludzi do często niepotrzebnych wydatków.

Zobacz materiał w „Wiadomościach” TVP1 (od 19.36), w którym zwarte są nieprawdziwe informacje o konieczności zakupu nowej anteny do DVB-T:

http://tvp.info/wiadomosci/wideo/17052012-1930/7190050 

Aktualizacja
 W wydaniu Wiadomości z dnia 18 maja 2012 roku podano poprawioną informację na temat anteny do DVB-T.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...
reklama