reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Futbol zakończył nadawanie

dodano: 2012-06-01 09:46 | aktualizacja: 2012-06-01 10:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacje własne

Polsat Futbol 1 czerwca br., około godziny 0:30, Polsat Futbol zakończył nadawanie. Jego miejsce w przekazie satelitarnym zajął od razu kanał Fightbox od spółki Kino Polska TV. Ostatnimi pozycjami emitowanymi w sportowym kanale Polsatu były mecze z klubowej stacji Chelsea TV: Chelsea - Barcelona w Lidze Mistrzów a ostatnim programem był ligowy mecz Chelsea - Blackburn. Co ciekawe, mecz nie został wyemitowany do końca, ale przerwany w około 70-tej minucie, gdy włączono przekaz Fightbox.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat Futbol rozpoczął nadawanie 17 września 2009 roku wraz z czterema dodatkowymi kanałami, w których realizowano równoległe transmisje meczów m.in. Ligii Europejskiej UEFA. Stacja była dostępna w Cyfrowym Polsacie (w pakietach: Sport, Sport HD, Relax Mix, Premium) oraz w wybranych sieciach kablowych (w niektórych także z kanałami dodatkowymi).

Ważnym wydarzeniem w historii Polsatu Futbol było nabycie przez Polsat praw do pokazywania części meczów polskiej T-Mobile Ekstraklasy (w tym wszystkich z udziałem Śląska Wrocław) od sezonu 2011/2012. W rundzie jesiennej wszystkie mecze, które mógł pokazywać Polsat, nadawane były w Polsacie Futbol i Polsacie Sport HD, a jeden, piątkowy, a także wybrane Śląska Wrocław w inne dni, w Polsacie Sport. Niestety, ale wyniki oglądalności pokazały, że mecze w Polsacie Futbol (w kanale dostępnym w pakiecie dodatkowym, choć przez pewien czas promocyjnie był wtedy dostępny także dla abonentów podstawowych pakietów) nie cieszą się taką popularnością, jak w Polsacie Sport. (więcej tutaj).

Stało się tak mimo dużej promocji Polsatu Futbol, w tym na antenie Polsatu w krótkich serwisach informacyjnych "Polsat Futbol News". W rundzie wiosennej wszystkie mecze T-Mobile Ekstraklasy były obecne już w Polsacie Sport Extra (kanale dostępnym tak jak Polsat Sport w pakietach podstawowych) i Polsacie Sport HD, a wybrane w Polsacie Sport (więcej tutaj). Co ciekawe, pozostawiono transmisje wszystkich meczów w Polsacie Futbol (chociaż nie zawsze).

Ponadto w ciągu trzech lat emisji Polsat Futbol transmitował także m.in.: mecze różnych reprezentacji narodowych (eliminacje i towarzyskie), ligę ukraińską, rosyjską, holenderską, Puchar Włoch, Puchar Turcji, a także retransmitował mecze z kanałów klubowych m.in.: Barca TV, Chelsea TV, czy FC Liverpool TV.

Wraz z początkiem 2012 roku pojawiły się pierwsze pogłoski o likwidacji Polsatu Futbol (więcej tutaj), co zostało potem oficjalnie potwierdzone. Powodem była m.in. utrata praw do Ligii Europejskiej UEFA. Kanał zakończył nadawanie 1 czerwca br., około godziny 0:30 (noc z 31 maja na 1 czerwca br.), a oferta sportowych kanałów Cyfrowego Polsatu powiększyła się o: nowy kanał Fightbox i nowy kanał sportowy Polsatu - Polsat Sport Extra HD (co jednocześnie potwierdziło możliwe warianty zmian w ofercie Cyfrowego Polsatu, które opisywaliśmy na początku lutego br. - więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...