reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wywiad z Johnem Rossiterem

dodano: 2012-06-01 16:14 | aktualizacja: 2012-06-05 14:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: SPT Networks

Sony Pictures Television SPT John Rossiter jest dyrektorem generalnym na Europę Środkową w Sony Pictures Television Networks. Pracuje w lokalnej siedzibie w Budapeszcie. Rossiter nadzoruje rozwój sieci SPT w regionie, w tym AXN, AXN Sci Fi, AXN Crime, Animax oraz AXN Spin. Jego misja obejmuje 13 kanałów w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Macedonia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


1. Co skłoniło Was do takiego nagłego zaangażowania się w Europie Centralnej, a szczególnie w Polsce?
 
Europa Centralna jest bardzo ważnym regionem dla SPT Networks. Już blisko od dziesięciu lat nasze kanały są nadawane w 15 krajach tego regionu. Zaczęliśmy od Polski, gdzie w 2003 roku wprowadziliśmy na rynek kanał AXN, który jest w czołówce kanałów filmowych i serialowych pod względem oglądalności. Niedawno swoją premierę w Polsce miał także nowy kanał z naszego portfolio – AXN Spin.

2. Przecież dotąd chyba dobrze opiekował się Wami duży partner – HBO? Czy tak współpraca została zakończona czy to nowy poziom?

Do tej pory HBO było naszym znakomitym partnerem biznesowym i mamy nadzieję, że w  przyszłości uda nam się znaleźć inne możliwe drogi współpracy.
SPT Networks w regionie Europy Centralnej coraz bardziej poszerza swoją działalność i obecnie jesteśmy jednym z głównych graczy tego regionu. Odzwierciedleniem tego jest m.in. otwarcie kilku nowych samodzielnych biur, włączając w to również biuro w Warszawie. To bardzo ekscytujący dla nas moment, mamy okazję być bliżej naszych klientów, operatorów sieci kablowych i platform cyfrowych, a także utrzymać czołową pozycję na rynku, m.in. dzięki tworzeniu produkcji lokalnych. 
 
4. Najpierw samodzielne biuro SPT w Polsce, a jak będzie przebiegać dalsza ekspansja kanałów AXN? Gdzie nowe biura?
 
Otwarcie samodzielnego biura w Polsce jest bardzo ważnym krokiem z punktu widzenia naszej obecności w całym regionie. W niedalekiej przyszłości w kręgu naszych zainteresowań są także inne kraje z tego obszaru. Przez ostatnie 9 lat z sukcesem koordynowaliśmy działania dla tego regionu z naszej siedziby w Budapeszcie. Z radością mogę powiedzieć, że do końca tego roku planujemy otwarcie kolejnych biur na terenie Europy Centralnej.
Tak jak wspomniałem, w styczniu wprowadziliśmy w Polsce nowy kanał AXN Spin.
Obecnie w Polsce w portfolio SPT dostępne są już 4 kanały AXN: AXN, AXN HD, AXN CRIME, AXN SCI-FI, AXN SPIN HD, AXN Spin. Nieustannie szukamy możliwości poszerzania swojego portfolio o nowe kanały, wszędzie tam, gdzie tylko widzimy taką możliwość.

5. Widzowie w Polsce czasami skarżą się na złą jakość i ich złe ustawienie w  EPG niektórych kanałów od SPT w niektórych platformach i kablówkach w Polsce? Coś poprawicie w tym temacie? SAT Kurier monitoruje tę jakość i faktycznie nie jest rewelacyjna, a Polacy zaczynają wymagać jakości- najlepiej HD!

Jeśli chodzi o kanały HD to zarówno AXN jak i AXN Spin są dostępne w wersji HD, nadawane na głównych platformach, Cyfrowym Polsacie, oraz CYFRZE+. Wraz ze wzrostem rynku i naszej dystrybucji, będziemy wprowadzać nowe wersje HD naszych kanałów.

6. Czy będą nowe kanały od SPT dla Polski – kiedy i jakie? Może wersje w HD kolejnych stacji?
 
Tak jak wspomniałem, właśnie wprowadziliśmy na rynek nowy kanał w HD - AXN Spin.  Na razie zamierzamy koncentrować się na poszerzeniu dystrybucji tego kanału w sieciach kablowych i platformach cyfrowych. Jakość HD jest istotna z punktu widzenia teraźniejszości jak i przyszłości branży telewizyjnej w Polsce, dlatego chcemy nieustanie pogłębiać wdrażanie tej technologii, oczywiście nie zapominając o poszerzaniu dystrybucji i naszego portfolio. Ważnym elementem naszych działań  jest również Internet, oraz rozwijanie  multimedialności naszych kanałów.

7. Jak oceniacie potencjał polskiego rynku pay-tv?

Polska jest bardzo ważnym rynkiem w Europie, jeśli chodzi o sektor płatnej telewizji, a przy tym jednym z bardziej wymagających i konkurencyjnych na świecie. Dostrzegamy ogromny potencjał dla dalszego rozwoju w tym sektorze w ciągu kolejnych pięciu lat. Wierzymy także, że w niedalekiej przyszłości udziały rynkowe płatnej telewizji wzrosną. Ilość kanałów wchodzących na rynek nieustanie wzrasta, wliczając w to również nasze własne kanały.
 
8. Czy start DVB-T w Polsce nie zagrozi rynkowi kanałów płatnych, które wprowadziliście do kablówek i platform DTH?

Kanały z portfolio SPT posiadają liczne grono lojalnych odbiorców. Każdy z naszych kanałów jest skierowany do konkretnej grupy demograficznej. Dzięki mocnej i rozpoznawalnej marce AXN, nasi widzowie są silnie związani z naszą ofertą, dzięki czemu utrzymujemy i wzmacniamy nasze udziały w rynku. Istotnym jest dla nas też to, by w naszej ofercie znajdowały się tylko najlepsze kupowane i produkowane przez nas kanały, co pozwoli nam utrzymać widownię i podtrzymać zaangażowanie naszych widzów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wywiady


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...