reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Ghanie powstanie elektrownia PV o mocy 50 MW

dodano: 2012-06-04 21:55 | aktualizacja: 2012-06-04 22:06
autor: Anna Sulisz | źródło: Siginik Energy Ltd

episolar_logo Siginik Energy Ltd podpisał kontrakt z Electricity Company of Ghana Ltd (ECG) na instalację 50 megawatowej (MW) naziemnej elektrowni fotowoltaicznej w Ghanie. W wydanym oświadczeniu Siginik, spółka zależna Episolar Inc, poinformowała, że prace związane z budową rozpoczną się w ciągu najbliższych 6 miesięcy w północno-zachodnim regionie Ghany. Warto dodać, że znajdzie tam pracę 800 osób. Ghana mocno inwestuje w zielone technologie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Siginik jest bardzo podekscytowany tym nowymi możliwościami - powiedział Daniel McCormick, dyrektor zarządzający w Siginik. - Ghana to szybko rozwijająca się gospodarka... Elektrownia PV to duża korzyść dla mieszkańców Ghany, którzy będą mogli w tak krótkim czasie korzystać z zielonej energii i równocześnie wypełniać założenia ustawy o zielonej energii z Ontario. W znacznym stopniu elektrownia wspomoże przyszłe zielone i słoneczne projekty w rejonie ECOWAS.
 
Obie strony poinformowały, że są prowadzone wstępne rozmowy dotyczące kolejnych fotowoltaicznych projektów, jednak nie ujawniono szczegółów.
 
Pod koniec 2011 roku, prezydent Ghany podpisał ustawę o Energii Odnawialnej (REA 831), która wejdzie w życie już w czerwcu 2012 roku. Celem ustawy jest zwiększenie do 2020 roku aż do 10% pokrycia zapotrzebowania kraju na energię elektryczną z nowych, odnawialnych źródeł energii i aż do 75% z dużych elektrowni wodnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...