reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały tematyczne CANAL+ w serwisie YouTube?

dodano: 2012-06-08 11:00 | aktualizacja: 2012-06-08 11:19
autor: Anita Dąbek | źródło: wyborcza.biz

Canal+ Według nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez „Gazetę”, prowadzone są rozmowy na temat możliwości wprowadzenia kilku kanałów tematycznych spółki CANAL+ Cyfrowy do płatnej oferty serwisu YouTube. Mówi się o kanałach ale kino+, DOMO+ oraz kuchnia+, dla których poproszono o symulację przychodów w przypadku pojawienia się w przekazie internetowym. Od kwietnia br. osobą odpowiedzialną za pozyskiwanie profesjonalnych produkcji dla YouTube'a w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej jest Maciej Sojka.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W momencie ewentualnego wprowadzenie kanałów tematycznych CANAL+ na YouTube'a, uregulowane będą musiały być kwestie praw autorskich do produkcji, które są w nich emitowane. W przypadku stacji DOMO+ i kuchni+ będzie to stosunkowo proste, gdyż oba kanały pokazują sporo produkcji lokalnych. Problem pojawia się przy ale kino+, bo udostępnienie treści w sieci będzie wymagało uzgodnień ze studiami z Hollywood.

CANAL+ Cyfrowy chce mieć pewność, że udostępnienie kanałów w sieci będzie oznaczało dodatkowe przychody. Dlatego zlecone przez tę spółkę symulacje muszą zawierać tzw. gwarantowane wpłaty minimalne, czyli pieniądze, które nadawca dostaje od serwisu internetowego niezależnie od tego, ilu internautów płaci za oglądanie jego programów na YouTubie. Do tej pory Google zdecydował się na takie rozliczenia w Europie tylko z brytyjskim Channel 4. Zatem taki kontrakt dla CANAL+ Cyfrowego byłby wręcz precedensem.

YouTube jest drugą co do wielkości witryną w polskiej sieci z 13,7 mln użytkowników, jednak tylko TVP zdecydowała się na współpracę, podczas gdy telewizje komercyjne konkurują z YouTube'em.

Ani Google, ani CANAL+ Cyfrowy nie udzieliły oficjalnie komentarza.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 250 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama