reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVM1, czyli młodzieżowa TV Trwam

dodano: 2012-06-12 10:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: naszdziennik.pl

TV Trwam 2011 Ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z Naszym Dziennikiem przedstawił szczegóły dotyczące nowego kanału dla młodzieży od TV Trwam, którego uruchomienie zapowiedział w Brukseli. (więcej tutaj) Nowa stacja będzie nosiła nazwę TVM1 ("M", bo Maryja, młodzież, muzyka). Kanał ruszy, jak tylko nadawca (Fundacja Lux Veritatis) otrzyma pozwolenie - wkrótce wystąpi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zgodę na emisję programu. TVM1 będzie dostępna drogą satelitarną. Ponadto nadawca wystartuje z kanałem w konkursie na wolne miejsca w naziemnej telewizji cyfrowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVM1 powstanie w oparciu o studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - Liczę też na duszpasterzy, na ruchy katolickie, takie jak oaza, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Odnowa w Duchu Świętym, Lednica, Przystanek Jezus, Pustynia Miast. W Kościele działa jeszcze wiele innych wspólnot religijnych, mamy harcerstwo i inne organizacje. Ich wszystkich możemy włączyć w tworzenie telewizji dla młodzieży. Liczę na ich pomysły dotyczące zawartości ramówki, programów, jakie się znajdą na antenie. Mamy bardzo mądrą młodzież i telewizja TVM1 będzie starała się to wykorzystać - powiedział Naszemu Dziennikowi ojciec Tadeusz Rydzyk. - Młodzież jest przyszłością. Trzeba stworzyć miejsce, gdzie młodzież będzie mogła rozmawiać z młodzieżą. Niech się komunikuje, bo przecież media mają być środkiem społecznego komunikowania. Trzeba dać szansę także młodzieży katolickiej. Ten pomysł, co chciałbym podkreślić, nie narodził się w ciągu pięciu minut, myśleliśmy o tym już od dawna i teraz przyszła pora na wprowadzenie go w życie. W Polsce jest bardzo dużo grup młodzieżowych, ruchów. Są różne organizacje katolickie, które robią wiele dobrego. Ci ludzie mogą bardzo dużo wnieść do naszego społeczeństwa. Dlatego trzeba dać im szansę pokazania się ludziom i to zapewni im nowa telewizja - mówi Naszemu Dziennikowi ojciec Tadeusz Rydzyk.

W TVM1 znajdziemy polską muzykę. - Powinno być w tej telewizji dużo dobrej muzyki. W Polsce jest wiele zespołów młodzieżowych, one mają wiele do pokazania, tylko trzeba im stworzyć taką możliwość. Do tej pory nikt o nich nie słyszał, bo telewizje czy stacje radiowe promują przede wszystkim wykonawców zagranicznych. Telewizja TVM1 będzie zresztą mogła pokazywać wiele innych przykładów aktywności młodych ludzi - mówi w rozmowie z Naszym Dziennikiem ojciec Tadeusz Rydzyk. - Już teraz widzimy, że na multipleksie będzie sporo kanałów adresowanych do młodzieży, gdzie dominować ma muzyka. Więc telewizja TVM1 chce dać młodym widzom alternatywę. Jestem przekonany, że zdobędzie ona szybko liczne grono wiernych widzów, bo młodzi ludzie oczekują od telewizji także wartościowych programów, a nie tylko muzycznej papki. I my chcemy im dać te dobre, wartościowe programy - dodaje.

Kanał TVM1 zostanie zgłoszony do konkursu na wolne miejsca w naziemnej telewizji cyfrowej. - Chciałbym zauważyć, że nasza oferta będzie wyjątkowa. Bo teraz miejsca na multipleksach rozdawane są przede wszystkim nadawcom liberalno-lewicowym. Oni już mają znaczną przewagę medialną nad innymi, można powiedzieć, że absolutnie opanowali media, rynek telewizyjny. Przez lata utworzyli i rozbudowują całe koncerny medialne. A my - katolicy umocowani w kulturze łacińskiej - jesteśmy tam nieobecni. Dla katolickich mediów nie znalazło się nawet jedno miejsce na multipleksie, nie jest to więc pluralizm, różnorodność oferty programowej, jaka powinna być budowana w naziemnej telewizji cyfrowej. I my chcemy dać widzom wybór - powiedział Naszemu Dziennikowi ojciec Tadeusz Rydzyk.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...