reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Projektor NEC NC900C dla małych kin

dodano: 2012-06-18 23:48 | aktualizacja: 2012-06-25 00:02
autor: Jakub Sulisz | źródło: 4press.pl

NEC NEC Display Solutions wprowadza do oferty najbardziej kompaktowy na rynku cyfrowy projektor kinowy z certyfikatem DCI. Projektor NEC NC900C został zaprojektowany specjalnie z myślą o niewielkich kinach i w oparciu o bogate doświadczenie NEC w sektorze kina cyfrowego jest pierwszym projektorem z układem S2K firmy Texas Instruments.  Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Urządzenie jest idealne dla małych kin, jak również dla kin studyjnych i objazdowych, a także do sal na uniwersytetach i w budynkach użyteczności publicznej. Projektor potrafi wyświetlać obraz na ekranach o szerokości do 9 metrów zgodnie ze specyfikacją DCI i na ekranach o współczynniku odbicia światła 1.8.

Dzięki innowacyjnym funkcjom NC900C zapewnia uzyskanie niskiego współczynnika TCO. Przykładowo, jest to pierwszy dwulampowy cyfrowy projektor kinowy na rynku, gwarantujący niezawodność, prostą wymianę lamp bez konieczności korzystania ze specjalnego serwisu oraz łatwy transport.NC900C ma rozmiary 621x798x314 mm i waży zaledwie 43 kg. Może być montowany na podłodze lub suficie. Ponadto instalację ułatwia zintegrowane zasilanie lamp oraz fakt, że projektor nie wymaga podłączenia do specjalnego zewnętrznego wyciągu powietrza. Oprócz bardzo dobrej wydajności w niewielkich pomieszczeniach, NC900C jest wyjątkowo uniwersalny dzięki obsłudze 3D i technologii HFR (Higher Frame Rate). Ponadto dysponuje technologią IMB oraz serwerem ekranu z systemem SMS.

Projektor wyposażono w szeroki wachlarz wejść, włącznie z HDMI 1.4a (opartym na certyfikacie HDMI) oraz dwoma złączami HDSDI 3G do kontentu alternatywnego, jak również dwoma portami Gigabit Ethernet. Kontent można przesyłać poprzez sieć i przechowywać na zintegrowanym serwerze RAID 5 o pojemności 1.5TB. Taki sam system bazodanowy będzie dostępny także dla wszystkich obecnych cyfrowych projektorów kinowych NEC.

- NC900C zapewnia doskonały współczynnik TCO i stanowi idealne rozwiązanie w sytuacjach, w których dotychczasowe projektory są zbyt duże lub kosztowne, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla mniejszych kin' – powiedział Gerd Kaiser, Product Line Manager for Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe

- Dzięki zastosowaniu chipsetu Texas Instruments S2K oraz naszemu innowacyjnemu systemowi easy-lamp ułatwiamy cyfryzację małym, regionalnym i wiejskim kinom, które dotychczas nie mogły sobie pozwolić na standardowe rozwiązania DLP Cinema.

NEC będzie współpracował także z firmą Doremi, dostawcą cyfrowych serwerów wideo, aby stworzyć kompleksowe rozwiązanie, które będzie oferowane przez jednego producenta. Zapewni to bezproblemowe rozwiązanie dla kin, chcących dołączyć do cyfrowej rewolucji.

NEC NC900C będzie dostępny pod koniec jesieni 2012 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...