reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Los Angeles w epoce lodowcowej” w TV 6

dodano: 2012-06-26 15:29 | aktualizacja: 2012-06-26 15:31
autor: Anita Dąbek | źródło: TV 6

TV 6 Szóstka okazjonalne TV6 Stacja TV 6, czyli Szóstka, to pierwsza polska stacja telewizyjna stworzona z myślą o naziemnej telewizji cyfrowej. W ofercie programowej stacji znajdą się największe światowe hity („American Idol” „America Got Talent”, „So You Think You Can Dance”, „Are You Smarter Than a 5th Grader”, „True Beauty”, „Project Runway”, „Dragons’ Den czyli jak zostać milionerem”), niebanalne programy popularno-naukowe: „Osobliwości kulturowe”, „Steve Irwin: Łowca Krokodyli” czy cykl filmów dokumentalnych nadawanych w każdy piątek o 20:00. Nie brakuje również polskich produkcji: „Włatcy Móch”, „Jazda Figurowa”, „Istne Szaleństwo” czy codzienny program muzyczny „4music”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już 29 czerwca 2012 roku o godzinie 20:00 w paśmie dokumentalnym Szóstki wyemitowany zostanie film dokumentalny „Los Angeles w epoce lodowcowej”.

Kiedy pierwsi ludzie dotarli na tereny obu Ameryk, stanęli oko w oko z całą masą krwiożerczych bestii, takich jak gigantyczne ptaki, tygrysy o dwudziestocentymetrowych kłach czy niedźwiedzie dwa razy większe od dzisiejszych grizzlich. Wówczas to nie ludzie polowali na zwierzęta, ale zwierzęta na ludzi.  Jak naszemu gatunkowi udało się przetrwać w tej sytuacji? Jak to możliwe, że podczas gdy ogromne zwierzęta, wielokrotnie silniejsze od człowieka,  wyginęły, on radził sobie coraz lepiej.?

By odpowiedzieć na to pytanie, odbędziemy podróż w czasie, cofając się do epoki lodowej, 10 000 lat p.n.e. Nie zobaczymy jednak kolejnego filmu opartego na animacji komputerowej, lecz autentyczną próbę rekonstrukcji walk między człowiekiem a prehistorycznymi bestiami. Na podstawie precyzyjnych analiz paleontologów, inżynierowie skonstruowali monstra o  rozmiarach, możliwościach i sile żyjących w plejstocenie zwierząt. Naprzeciw nich stanie trójka hollywoodzkich kaskaderów: Cheryl Lawson (dublowała Catherine Zeta-Jones), Greg Fitzpatrick (dublował Bena Stillera) oraz koordynator kaskaderski Richard Bucher. Zmierzą się oni z mechanicznymi zwierzętami uzbrojeni tak samo, jak paleolityczni myśliwi. Broń i narzędzia potrzebne do tych starć bohaterowie wykonają sami - technikami, jakie stosowano w epoce kamienia łupanego.

Naukowcy występujący w programie przybliżą nam obraz ówczesnych ludzi, którzy nie byli wcale dzikimi, pochrząkującymi jaskiniowcami. Ich mózgi i ciała były takie same jak nasze. Byli tak samo jak my wyposażeni w intelekt, dysponowali takimi samymi zdolnościami kognitywnymi, mieli podobne emocje i podobne cele – zapewnić opiekę dzieciom, wyżywić rodzinę. Jednak świat wokół nich był zupełnie inny niż dziś – dziki, bardzo niebezpieczny, zamieszkiwany przez gigantyczne drapieżniki. Ówczesny człowiek  wydaje się całkowicie bezbronny wobec potężnych sił natury. Tymczasem wiele wskazuje na to, że człowiek bynajmniej nie był zalęknioną istotą, ukrywającą się i uciekającą przed silniejszymi gatunkami. Wręcz przeciwnie – ludzie tamtych czasów byli wspaniałymi myśliwymi, którzy doskonale potrafili radzić sobie z otoczeniem i na wszystkich zajmowanych przez siebie obszarach porywali się na największe występujące tam zwierzęta. Być może to właśnie człowiek, bardziej niż zmiany klimatyczne, przyczynił się do wyginięcia niektórych gatunków...

Szóstka (TV 6) to pierwszy ogólnopolski kanał rozrywkowy, stworzony specjalnie z myślą o naziemnej telewizji cyfrowej.  Jego sygnał - nadawany od 30 maja 2011 roku  – dostępny jest za pomocą nadajników drugiego multipleksu telewizji cyfrowej, największych polskich platform satelitarnych i wybranych sieci kablowych.  Stacja obejmuje swoim zasięgiem ponad 70% obszaru polski.

W okresie od marca do czerwca 2012 Szóstka ponad 1,46% procentowym udziałem w rynku w grupie widzów naziemnej telewizji cyfrowej pomiędzy 16 a 49 rokiem życia.

„Los Angeles w epoce lodowcowej”
(„L.A. 10 000 B.C.”)

emisja:
cz. 1 – piątek, 29 czerwca, godz. 20.00
cz. 2 – piątek, 6 lipca, godz. 20.00

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Gimbal ręczny FeiyuTech AK2000

FeiyuTech AK2000 to następca gimbala a1000. Maksymalny udźwig stabilizatora -...

1 790 zł Więcej...
reklama