reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ponad 100 manifestacji w obronie TV Trwam

dodano: 2012-07-26 12:21 | aktualizacja: 2012-07-26 12:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: radiomaryja.pl/naszdziennik.pl/media lokalne/informacje i opracowanie własne

TV Trwam 2011 Mielec, Odolanów, Wieluń, Bydgoszcz, Puławy, Sędziszów Małopolski, Olecko, Kłodzko, Tarnowskie Góry, Wyszków, Lutomiersk, Bielsk Podlaski, Bolesławiec Śląski, Krynica-Zdrój i Pabianice to kolejne miasta, w których odbyły się marsze protestacyjne przeciw dyskryminacji TV Trwam i nieprzyznaniu jej miejsca w multipleksie NTC - naziemnej telewizji cyfrowej. Protestowano także poza granicami kraju, m.in w Paryżu, a także modlono się na Jasnej Górze w Częstochowie.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marsz w Mielcu odbył się w piątek, 22 czerwca br. Wzięło w nim udział, w zależności od źródła, od kilkuset do ponad dwóch tysięcy osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Ducha Świętego. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na plac Armii Krajowej. Tam odczytano deklarację sprzeciwu wobec dyskryminacji wolnych mediów oraz TV Trwam, którą złożono w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRiT), Sejmie, Senacie, a także przekazana prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu i premierowi Donaldowi Tuskowi. (także na podstawie: rdn.pl)

Marsz w Odolanowie odbył się w sobotę, 23 czerwca br. Poprzedziła go Msza Święta w kościele Świętego Marcina. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na Rynek. W czasie manifestacji wygłaszano przemówienia, a także odbył się koncert Kapeli znad Baryczy, która wykonała m.in. własną piosenkę "Nie oddamy wam Telewizji Trwam".

Marsz w Wieluniu odbył się również w sobotę, 23 czerwca br. Wzięło w nim udział, w zależności od źródła, kilkaset lub pół tysiąca osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w Kolegiacie Wieluńskiej. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta przed budynek Starostwa Powiatowego w Wieluniu, gdzie odczytano petycję w obronie TV Trwam, którą odebrał osobiście starosta wieluński Andrzej Stępień (Polskie Stronnictwo Ludowe) (także na podstawie: wielun.naszemiasto.pl)

Marsze w niedzielę, 24 czerwca br.

Marsz w Bydgoszczy odbył się już po raz drugi (pierwszy odbył się 14 marca br.). W ostatnim wzięło udział, w zależności od źródła, od około tysiąca do dwóch tysięcy osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta. Na placu Wolności oraz przed budynkiem Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także na Starym Rynku odbyły się wiece, w czasie których m.in. wygłaszano przemówienia i odczytano list do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Marsz zakończył się pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego. (także na podstawie: pomorska.pl/klubygp.pl)

W Puławach protestowało ponad półtora tysiąca osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Miłosierdzia Bożego. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta pod pomnik Jana Pawła II. Tam wygłoszono przemówienia i odczytano uchwałę Rady Miasta w obronie TV Trwam.

W Sędziszowie Małopolskim protestowało około tysiąc czterysta osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Najświętszej Maryi Panny. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta przed kościół Miłosierdzia Bożego, gdzie protest został zakończony.

Protestowano także w stolicy Francji, Paryżu. Marsz rozpoczął się przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta. Przed Płytą Solidarności oddano hołd ofiarom Katynia, Smoleńska i stanu wojennego oraz odśpiewano polski hymn. Przed ambasadą RP odczytano petycje do premiera Donalda Tuska i minister edukacji Krystyny Szumilas, dotyczące edukacji, sprawy smoleńskiej oraz dyskryminacji TV Trwam. Na zakończenie odśpiewano "Boże coś Polskę".

Marsz w Olecku odbył się w poniedziałek, 25 czerwca br. Wzięło w nim udział około siedemset osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta. Przy pomniku Jana Pawła II odczytany został apel w obronie TV Trwam do KRRiT. Protest zakończył się wspólną modlitwą w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Marsz w Kłodzku odbył się w sobotę, 30 czerwca br. Wzięło w nim udział, w zależności od źródła, od kilkuset do około tysiąca osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której przewodniczył biskup świdnicki ksiądz Ignacy Dec. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta na plac Franciszkański. Wśród uczestników byli m.in. przewodniczący Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke oraz poseł Andrzej Dąbrowski z Solidarnej Polski. (także na podstawie: klodzko.express-miejski.pl)

Marsz w Tarnowskich Górach odbył się również w sobotę, 30 czerwca br. Wzięło w nim udział ponad tysiąc osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętych Piotra i Pawła. Następnie demonstranci modląc się i śpiewając pieśni religijne i patriotyczne przeszli ulicami miasta. Protest zakończył się na placu przed kościołem Świętych Piotra i Pawła odśpiewaniem hymnu państwowego.

Marsz w Wyszkowie odbył się w niedzielę, 1 lipca br. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Idziego. Następnie demonstranci modląc się przeszli ulicami miasta. Protest zakończył się wspólną modlitwą w kościele Świętej Rodziny. (także na podstawie: wyszkowiak.pl)

Marsz w Lutomiersku odbył się w piątek, 6 lipca br. Rozpoczął się na placu Jana Pawła II wspólną modlitwą i odśpiewaniem pieśni patriotycznych. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta do kościoła Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie odprawiono Mszę Świętą. (także na podstawie: solidarni2010.pl)

Marsz w Bielsku Podlaskim odbył się w niedzielę, 8 lipca br. Poprzedziła go Msza Święta w bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta. (także na podstawie poranny.pl)

Protest w Bolesławcu Śląskim odbył się w niedzielę, 15 lipca br. Poprzedziła go Msza Święta w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej odbył się koncert "Polsko Ojczyzno Moja", w którym zaśpiewała aktorka Halina Łabonarska. Następnie na Rynku, przed Ratuszem odbyła się manifestacja. Protestowano także przeciwko programowemu ograniczeniu nauczania historii polskiej, języka polskiego i religii w polskich szkołach.

Marsz w Krynicy-Zdroju odbył się również w niedzielę, 15 lipca br. Wzięło w nim udział około siedemset osób. Marsz poprzedziła Msza Święta w kościele Świętego Antoniego. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta pod Tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty i wygłoszono przemówienia. W proteście uczestniczyli m.in. przewodniczący klubu parlamentarnego Solidarna Polska (SP) Arkadiusz Mularczyk, posłowie: Andrzej Romanek (SP), Anna Paluch, Wiesław Janczyk i senator Stanisław Kogut (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość). (także na podstawie: sadeczanin.info/malopolskie.tv)

Marsz w Pabianicach odbył się w sobotę, 21 lipca br. Wzięło w nim udział ponad półtora tysiąca osób. Marsz rozpoczął się przed kościołem Świętego Mateusza, przy pomniku Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie odśpiewano pieśni patriotyczne. Następnie demonstranci przeszli ulicami miasta do kościoła Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, gdzie odprawiono Mszę Świętą. W proteście wzięli udział m.in. reżyser Piotr Zarębski, eurodeputowany SP Tadeusz Cymański, poseł Tadeusz Woźniak (SP) i przedstawiciele Samoobrony RP. (także na podstawie: zyciepabianic.pl/samoobrona.org)

Ponadto w dniach 7-8 lipca br. do Częstochowy, na Jasną Górę, przybyła XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Setki tysięcy osób z kraju i ze świata modliło się m.in. w intencji TV Trwam. Za pośrednictwem telewizji zebranych pozdrowił papież Benedykt XVI. (także na podstawie eostroleka.pl)

Tak wyglądały ostatnie protesty przeciw dyskryminacji TV Trwam i nieprzyznaniu jej miejsca w multipleksie NTC w naziemnej telewizji cyfrowej.

Wcześniej marsze odbyły się już w: Rzeszowie (dwa razy), Olsztynie (dwa razy), Warszawie (trzy razy), Bielsku-Białej (trzy razy), Krakowie (dwa razy), Łodzi, Szczytnie, Szczecinie (dwa razy), Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Poniatowej, Kielcach, Poznaniu, Tarnowie, Wrocławiu (dwa razy), Rybniku, Szczecinku, Elblągu, Gnieźnie, Jeleniej Górze, Katowicach, Koszalinie, Kościerzynie, Malborku, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Suwałkach, Wejherowie, Zielonej Górze, Włocławku, Nowym Sączu, Rawie Mazowieckiej, Częstochowie, Radomiu, Świdnicy, Toruniu, Gołdapi, gminie Jeżowe, Nisku (dwa razy), Legnicy, Pile, Augustowie, Giżycku, Ełku, Przemyślu, Dębicy, Tarnobrzegu, Zamościu, Łomży, Słupsku, Zawierciu, Byczynie, Gdyni, Grudziądzu, Kędzierzynie-Koźlu, Ostrołęce, Pile, Sochaczewie, Sokółce, Zduńskiej Woli, Koninie, Żywcu, Białej Podlaskiej i Ostrowie Świętokrzyskim, a także poza granicami Polski - w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles, Toronto (dwa razy), Berlinie, Hamburgu (dwa razy), Vancouver i Brukseli. Natomiast w marcu br. do Częstochowy na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Zawierzenia Królowej Polski Radia Maryja i TV Trwam.

W sumie protestowano już ponad 100 razy.
W zestawieniu na stronie internetowej Radia Maryja podana jest liczba 96. Opublikowana tabela jest jednak niepełna - brakuje m.in. protestów: w Rzeszowie z 31 stycznia br., w Bielsku-Białej z 1 marca br. i 21 kwietnia br., w Warszawie przed budynkiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego 25 maja br., w Vancouver z 10 kwietnia br. i w Brukseli z 5 czerwca br. O wszystkich tych protestach informowaliśmy w serwisie satkurier.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...