reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecka eurodeputowana pyta o TV Trwam

dodano: 2012-07-31 12:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: naszdziennik.pl/informacje własne

TV Trwam Renate Sommer, niemiecka eurodeputowana z Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), największej frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należą m.in. parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, złożyła zapytanie do Komisji Europejskiej dotyczące odmówienia koncesji TV Trwam na nadawanie na cyfrowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1) - informuje Nasz Dziennik.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komisja Europejska (KE) otrzymała również informacje o braku jasnych kryteriów podczas przydzielania koncesji poszczególnym nadawcom. Renate Sommer, niemiecka eurodeputowana CDU - Christlich Demokratischen Union Deutschlands (należącej do Grupy EPL - Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim, z angielskiego EPP Group - Group of the European People's Party) pyta KE, czy zamierza podjąć interwencję, w celu zagwarantowania wolności słowa i mediów oraz przestrzegania zasady niedyskryminacji i czy jest świadoma zaistniałej w Polsce sytuacji - pisze Nasz Dziennik.

- Słyszałam o wielkim proteście w Polsce w związku z nieprzyznaniem koncesji TV Trwam i dlatego chciałabym uzyskać wyczerpującą odpowiedź. Chciałabym upewnić się, że decyzja polskich władz jest zgodna z europejskim prawem i europejskimi wartościami - powiedziała Naszemu Dziennikowi Renate Sommer.

Niemiecka europosłanka wskazuje na fakt, że katolicy odbierają decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) jako dyskryminację i zagrożenie dla pluralizmu mediów. - W dodatku uważa się, że sytuacja TV Trwam jest lepsza od sytuacji innych nadawców, którzy uzyskali koncesję na nadawanie cyfrowe - powiedziała Naszemu Dziennikowi Renate Sommer.

- Kolejne zapytanie do Komisji Europejskiej w sprawie TV Trwam, skierowane tym razem przez niemiecką europosłankę, to efekt wysłuchania publicznego, które zorganizowaliśmy tu, w Parlamencie Europejskim w Brukseli, w czerwcu tego roku. W konsekwencji sprawa została nagłośniona na forum międzynarodowym, dowiedzieli się o niej nie tylko znaczący politycy europejscy, ale także opinia publiczna w innych krajach Unii, również w Niemczech, i to właśnie osoby z okręgu wyborczego pani Sommer skłoniły ją do aktywności w tej sprawie - powiedział Naszemu Dziennikowi eurodeputowany Mirosław Piotrowski (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), bezpartyjny, do Parlamentu Europejskiego kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, iż 5 czerwca br. w Parlamencie Europejskim (PE) w Brukseli odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie dyskryminacji TV Trwam w Polsce. (więcej tutaj)

- Ten głos jest szczególnie ważny, gdyż Renate Sommer zasiada wspólnie z kolegami i koleżankami z Platformy Obywatelskiej (a także z Polskiego Stronnictwa Ludowego - red.) w Europejskiej Partii Ludowej, a szef Komisji Europejskiej (Jose Manuel Barroso - red.) jest de facto kandydatem tej grupy politycznej i z jej ramienia, i rekomendacji sprawuje swój urząd - dodał w rozmowie z Naszym Dziennikiem Mirosław Piotrowski.

KE ma na odpowiedź trzy miesiące.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+. W najnowszej wersji...

499 zł Więcej...
reklama