reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecka eurodeputowana pyta o TV Trwam

dodano: 2012-07-31 12:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: naszdziennik.pl/informacje własne

TV Trwam Renate Sommer, niemiecka eurodeputowana z Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), największej frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należą m.in. parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, złożyła zapytanie do Komisji Europejskiej dotyczące odmówienia koncesji TV Trwam na nadawanie na cyfrowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 1) - informuje Nasz Dziennik.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komisja Europejska (KE) otrzymała również informacje o braku jasnych kryteriów podczas przydzielania koncesji poszczególnym nadawcom. Renate Sommer, niemiecka eurodeputowana CDU - Christlich Demokratischen Union Deutschlands (należącej do Grupy EPL - Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim, z angielskiego EPP Group - Group of the European People's Party) pyta KE, czy zamierza podjąć interwencję, w celu zagwarantowania wolności słowa i mediów oraz przestrzegania zasady niedyskryminacji i czy jest świadoma zaistniałej w Polsce sytuacji - pisze Nasz Dziennik.

- Słyszałam o wielkim proteście w Polsce w związku z nieprzyznaniem koncesji TV Trwam i dlatego chciałabym uzyskać wyczerpującą odpowiedź. Chciałabym upewnić się, że decyzja polskich władz jest zgodna z europejskim prawem i europejskimi wartościami - powiedziała Naszemu Dziennikowi Renate Sommer.

Niemiecka europosłanka wskazuje na fakt, że katolicy odbierają decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) jako dyskryminację i zagrożenie dla pluralizmu mediów. - W dodatku uważa się, że sytuacja TV Trwam jest lepsza od sytuacji innych nadawców, którzy uzyskali koncesję na nadawanie cyfrowe - powiedziała Naszemu Dziennikowi Renate Sommer.

- Kolejne zapytanie do Komisji Europejskiej w sprawie TV Trwam, skierowane tym razem przez niemiecką europosłankę, to efekt wysłuchania publicznego, które zorganizowaliśmy tu, w Parlamencie Europejskim w Brukseli, w czerwcu tego roku. W konsekwencji sprawa została nagłośniona na forum międzynarodowym, dowiedzieli się o niej nie tylko znaczący politycy europejscy, ale także opinia publiczna w innych krajach Unii, również w Niemczech, i to właśnie osoby z okręgu wyborczego pani Sommer skłoniły ją do aktywności w tej sprawie - powiedział Naszemu Dziennikowi eurodeputowany Mirosław Piotrowski (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), bezpartyjny, do Parlamentu Europejskiego kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, iż 5 czerwca br. w Parlamencie Europejskim (PE) w Brukseli odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie dyskryminacji TV Trwam w Polsce. (więcej tutaj)

- Ten głos jest szczególnie ważny, gdyż Renate Sommer zasiada wspólnie z kolegami i koleżankami z Platformy Obywatelskiej (a także z Polskiego Stronnictwa Ludowego - red.) w Europejskiej Partii Ludowej, a szef Komisji Europejskiej (Jose Manuel Barroso - red.) jest de facto kandydatem tej grupy politycznej i z jej ramienia, i rekomendacji sprawuje swój urząd - dodał w rozmowie z Naszym Dziennikiem Mirosław Piotrowski.

KE ma na odpowiedź trzy miesiące.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Konwerter Twin Invacom TWF-031 bez feeda

Profesjonalny, wyselecjonowany, podwójny konwerter Invacom 0,3dB dla odbioru słabych sygnałów...

269 zł Więcej...

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...
reklama