reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Turner w DVB-T: CN, Boomerang a może Boing?

dodano: 2012-08-01 10:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: KRRiT/satkurier.pl/sat-charts.eu/informacje własne

Boing Amerykański Turner Broadcasting System Europe Ltd. jest zainteresowany udziałem w konkursie na nadawanie w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. W dokumencie podsumowującym konsultacje (więcej tutaj) KRRiT podaje, iż stanowisko nadawcy objęte jest klauzulą tajemnicy przedsiębiorstwa, ale z informacji publicznych przekazanych KRRiT wynika, że program ma być skierowany do widowni dziecięcej. Program ma być nadawany przez podmiot, który uzyska koncesję od polskiego regulatora.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Turner Broadcasting System Europe Ltd. oferuje w Polsce dwa kanały dla dzieci: Cartoon Network i Boomerang (z pasmem dla przedszkolaków Cartoonito). Obie stacje są dostępne w płatnych pakietach operatorów platform cyfrowych i telewizji kablowych.

Możliwe, iż nadawca zaoferuje zupełnie nową stację. Serwis sat-charts.eu sugeruje, że może to być kanał Boing, który jest dostępny już we Francji, Włoszech i Hiszpanii. W dwóch ostatnich krajach powstaje we współpracy z tamtejszymi partnerami (Włochy - Mediaset Italia, Hiszpania - Mediaset Espana) i dostępny jest bezpłatnie w naziemnej telewizji cyfrowej.

Stanowisko Turner Broadcasting System Europe Ltd. objęte jest klauzulą tajemnicy przedsiębiorstwa. Nie wiadomo, czy w przypadku, gdy Amerykanie zaoferują nowy kanał i przegrają w konkursie na miejsce w MUX 1, zdecydują się go uruchomić i wprowadzić do oferty platform cyfrowych i telewizji kablowych.

Konkurs na na cztery miejsca w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisze wczesną jesienią. Zainteresowanie udziałem wyrażają (więcej tutaj): TVP (z kanałami TVP INFO, TVP Seriale, TVP Rozrywka i TVP Dokument) (więcej tutaj), TVN, Cyfrowy Polsat, Fundacja Lux Veritatis (z kanałami TV Trwam i nową stacją dla młodzieży TVM1) (więcej tutaj), a także prawdopodobnie spółki Astro (z kanałem Next TV), Mediasat (Tele5) i Superstacja (Superstacja).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Fuba ODE8610 Stealth DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8610 Stealth to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej...

129 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...