reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Drama, CBS Reality i CBS Action w Polsce

dodano: 2012-08-01 14:13 | aktualizacja: 2012-08-01 14:25
autor: Anita Dąbek | źródło: Chello Zone

CBS kanaley Chellomedia i CBS Studios International poinformowały o podpisaniu umowy, na mocy której na bazie kanałów należących do Chello Zone na 83 terytoriach w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie powstaną kanały pod marką CBS. Umowa jest rozszerzeniem wspólnego przedsięwzięcia, jakim są odnoszące sukcesy kanały pod marką CBS w Wielkiej Brytanii, nadające od listopada 2009.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobnie jak to miało miejsce w przypadku kanałów w Wielkiej Brytanii, kanały należące Chello Zone (międzynarodowej spółki należącej do Chellomedia) zmienią nazwy i zawartość programową. Jako CBS Drama, CBS Reality i CBS Action będą nadawane m.in. w Polsce, Rosji, Turcji, krajach Beneluksu i Południowej Afryki. Obecnie kanały Chello Zone na wspomnianych 83 terytoriach docierają do ponad 43 mln gospodarstw domowych.

W ramówkach nowych wspólnych kanałów CBS i Chello Zone znajdą się słynne, lubiane przez widzów tytuły z obszernej biblioteki CBS – największej na świecie, obejmującej ponad 70 tys. godzin programów – w tym seriale fabularne „Dynastia”, „Star Trek”, „Dotyk anioła”, serie dokumentalne „48 godzin” „Sędzia Judy” czy konkurs „America’s Next Top Model”. Oferta kanałów będzie uzupełniania programami od innych dostawców.

CBS otrzyma 30% udziałów w kanałach, a wnosi do nich zawartość programową i globalnie rozpoznawalną markę, która właśnie została uznana za Markę Roku wśród amerykańskich sieci telewizyjnych w badaniu konsumenckim U.S. Harris Poll. Za bieżącą działalność kanałów odpowiadać będzie Chello Zone, a całością przedsięwzięcia pokieruje nowy, złożony z przedstawicieli CBS i Chello Zone zarząd wyznaczający strategię i kierunki rozwoju.

Niall Curran, President, Chellomedia, powiedział: - Chellomedia kontynuuje strategię koncentracji na budowaniu i rozwijaniu portfolio kanałów telewizyjnych w wielu krajach; to także część naszej strategii pracy z najlepszymi markami w przemyśle rozrywkowym. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z partnerstwa, które zbudowaliśmy z CBS i dokładamy starań, by wspólne kanały spełniały założone cele, stale powiększały zasięg i rosły w siłę.

- To kolejna znakomita okazja do stworzenia międzynarodowego biznesu przy wykorzystaniu bogactwa programów CBS i globalnie rozpoznawalnej marki jako wkładu w rosnące biznesowo przedsięwzięcie - powiedział Armando Nuńez, President, CBS Studios International. - Otwiera możliwości dystrybucji naszej ogromnej biblioteki tytułów na nowych rynkach zagranicznych, dostarcza kolejnego sposobu zmonetyzowania naszego kontentu i uzupełnia nasze silne dotychczasowe kanały sprzedaży licencji na nadawanie naszych programów na całym świecie. Ekipa Chello dała się nam już poznać jako doskonały parter, dodając do naszego kontentu najwyższej jakości swoje imponujące doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu kanałami. Cieszymy się na ten nowy etap naszego znakomitego partnerstwa.

Dermot Shortt, Chief Executive Officer, Chello Zone, stwierdził: - Zbliżający się start nowych kanałów CBS Chello Zone to ruch, który ucieszy wszystkich naszych partnerów i widzów. To wielki krok w naszym partnerstwie z CBS Studios International i początek nowej ery dla obu firm w tym rejonie świata. Nasze kanały w Wielkiej Brytanii urosły imponująco, co pozwala nam oczekiwać podobnego sukcesu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce – z korzyścią dla milionów widzów, usatysfakcjonowanych kultową biblioteką CBS.

Kanały CBS Chello Zone w Wielkiej Brytanii zanotowały imponujący wzrost od chwili rebrandingu w 2009 roku. Oglądalność CBS Action wzrosła o 257%, CBS Drama – o 123% and CBS Reality - o 89%*.  

Międzynarodowe kanały CBS współposiadane przez firmę w Wielkiej Brytanii, Indiach, Australii i na nowych 83 terytoriach będą docierały w sumie do 105 mln gospodarstw domowych.

Nowe przedsięwzięcie jest przedmiotem zwyczajowych postępowań administracyjnych w poszczególnych krajach, w tym podlega opinii i zezwoleniom odpowiednich organów nadzorujących.

*Żródło: BARB/ Techedge, czerwiec 2012 w porównaniu do listopada 2009

Kanały Chello Zone wchodzące w zakres umowy

Zone Romantica była pierwszym kanałem tematycznym stworzonym w 1998 roku przez Zone Vision, pod którą to nazwą firma działała do roku 2006. Początkowo dostępny w Polsce i na Węgrzech, kanał dociera obecnie do 7,8 mln gospodarstw domowych w 22 krajach. W Polsce Zone Romantica zostanie przekształcona w CBS Action, na innych terytoriach zmieni się w CBS Drama.

Zone Reality, kanał nadający od 1999 roku (początkowo jako Reality TV) w Europie, obecnie oglądany jest w 81 krajach, w 25 mln gospodarstw domowych. Na wszystkich terytoriach kanał zostanie przekształcony w CBS Reality.

Club TV, początkowo Club, stworzony został przez Chellomedia w roku 1999. Od 2005 stanowi część portfolio Chello Zone. Dociera do 5,8 mln gospodarstw domowych w Polsce. Kanał zmieni się w CBS Drama.

Zone Europa także jest przedmiotem umowy. Nadaje w Polsce od 1999, obecnie dociera do 3,8 mln gospodarstw domowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...