reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: Kanał społeczno-religijny będzie w MUX 1

dodano: 2012-08-06 13:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: KRRiT/interia.pl/satkurier.pl/informacje własne

TV Trwam 2011 - Kierując się głosami wyrażonymi w ramach konsultacji społecznych, jeden z programów przeznaczymy dla programu o charakterze społeczno-religijnym. To jest informacja, którą mogę już powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, ale ostateczna nasza decyzja będzie zawarta wtedy, kiedy ogłosimy ten konkurs - powiedział przewodniczący KRRiT Jan Dworak. Dopytywany przez dziennikarzy, ilu nadawców dziś nadaje program o takim charakterze, szef KRRiT powiedział, że dwóch - TV Trwam i Religia TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konkurs na cztery miejsca w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zostanie ogłoszony jesienią tego roku. Kanały, które wygrają, zajmą w 2014 roku cztery miejsca zwolnione wtedy przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do obecnych tam już: ATM Rozrywka TV, TTV, Eska TV i Polo TV.

Według przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka, w Polsce są obecnie dwa kanały o charakterze społeczno-religijnym: TV Trwam i Religia TV. Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, już wcześniej zapowiadała, że weźmie udział w konkursie. Obok TV Trwam chce także zgłosić przygotowywaną młodzieżową stację TVM1 (więcej tutaj). Kanał Religia TV należy do Grupy ITI. Jego nadawcą jest Telewizja Religia Spółka z o. o., która jest własnością ITI Impressario Holding BV. Należąca do Grupy ITI Grupa TVN w przeprowadzonych przez KRRiT konsultacjach dotyczących zagospodarowania MUX 1 wyraziła chęć udziału w konkursie (więcej tutaj). Nie wskazano jednak kanału/-ów, który zostanie zgłoszony. W ostatnim konkursie był to TVN Meteo. Grupa TVN posiada już jeden kanał na MUX 1 - TTV. Jego nadawcą jest spółka Stavka, w której udziały przejął TVN (50,55 procent) już po wygranej przez nią pierwszego konkursu na zagospodarowanie MUX1 (kanał TTV startował w nim jako U-TV, wcześniej miał się nazywać Tango TV). Ponadto Grupa TVN ma dwa kanały na MUX2: TVN i TVN7.

Z udostępnionych przez KRRiT pod koniec lutego br. danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu i w lutym br. średnia minutowa oglądalność TV Trwam wyniosła około 5,7 tysięcy widzów, zaś Religia TV - 4,5 tysiąca. W tym samym czasie techniczną możliwość odbioru TV Trwam miało około 29 procent ludności Polski (niekodowany przekaz z satelity Astra 19,2E; telewizje kablowe), zaś Religia TV - około 52 procent (satelitarne platformy cyfrowe, telewizje kablowe).

Przypomnijmy, iż w przeprowadzonych konsultacjach większość z ich uczestników wskazała TV Trwam jako ten, który chcą, by był dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. Pojedyncze głosy wskazywały m.in.: kanał Religia TV, a także nieistniejący TVP Religia oraz rodzaj kanału, bez podania jego nazwy - o tematyce religijnej i promujący chrześcijański wymiar życia i rozrywki. (więcej tutaj)

Ponadto zwolennicy TV Trwam w naziemnej telewizji cyfrowej zebrali ponad 2,3 miliona podpisów pod apelem w tej sprawie i zorganizowali ponad 100 manifestacji w kraju i za granicą w obronie TV Trwam. (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...