reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Rozrywka i TVP Dokument na przełomie 2012/13

dodano: 2012-08-07 10:17 | aktualizacja: 2012-08-10 14:26
autor: Anita Dąbek / Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl / inf. wł.

TVP Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, poinformował serwis Wirtualnemedia.pl, że kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument powinny ruszyć na przełomie 2012 i 2013 roku. Oba kanały mają być niekodowane i dostępne u operatorów kablowych i satelitarnych. Na razie nadawca nie ma jeszcze na nie koncesji, chociaż wnioski zostały złożone wiosną br. TVP chce nadawać TVP Rozrywka i TVP Dokument także w naziemnej telewizji cyfrowej, ale na razie nie ma na to miejsca multipleksach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka nie powołała jednak szefów nowych kanałów. Juliusz Braun powiedział, że TVP nie tworzy odrębnych jednostek, a nowe kanały będą działać w strukturach dużych anten. Dodał, że logika wskazuje, że TVP Dokument będzie podlegać Jedynce, zaś TVP Rozrywka Dwójce.

W konsultacjach przeprowadzonych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji dotyczącą zagospodarowania MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej TVP wniosła o odstąpienie od konkursu i pozostawienie tych częstotliwości dla niej, gdzie będzie chciała umieścić TVP1 HD i TVP2 HD. Wtedy, po wyłączeniu zdublowanego przekazu TVP1 i TVP2 z MUX 3, nadawca mógłby umieścić na trzecim multipleksie dwa nowe kanały (TVP Rozrywka, TVP Dokument lub TVP Seriale). W przypadku ogłoszenia konkursu Telewizja Polska weźmie w nim udział z kanałami TVP INFO, TVP Seriale, TVP Rozrywka i TVP Dokument. - Powinniśmy już także zacząć rozmowy na temat zagospodarowania czwartego i piątego multipleksu - powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, prezes TVP. Podkreślił, że jest zwolennikiem przeznaczenia ich dla stacji telewizyjnych.

TVP Dokument ma pokazywać filmy dokumentalne o różnej tematyce, a TVP Rozrywka - pozycje o charakterze rozrywkowym. Jak podkreśla prezes TVP, będą to głównie pozycje z archiwów Telewizji Polskiej.

TVP chciała uruchomić kanał TVP Rozrywka już w 2006 roku. W 2008 roku KRRiT uchyliła koncesję, gdyż stacja w wyznaczonym terminie nie została uruchomiona, co tłumaczono „nieustabilizowaną sytuacją wewnętrzną” (więcej tutaj). Kanał TVP Rozrywka miał być wtedy uzupełnieniem oferty TVP Kultura i prezentować ofertę „szlachetnych programów rozrywkowych”, od „Spotkań z balladą” do „Turnieju młodych kabaretów”. Kanał był przez długi czas umieszczany w materiałach promocyjnych platformy n, razem z TVP Film, jako kanały, które mają wkrótce dołączyć do jej oferty (więcej tuaj).

Kanał TVP Dokument w 2011 roku miał powstać na bazie TVP Historia (nadającego od 2007 roku - więcej tutaj). Przez kilka miesięcy ważyły się losy historycznego kanału. Na szczęście kierownictwo Telewizji Polskiej w grudniu ubiegłego roku podjęło decyzję o pozostawieniu kanału TVP Historia i uruchomieniu osobnego TVP Dokument (więcej tutaj).  

Telewizja Polska S.A. nadaje obecnie następujące kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP Polonia, TVP HD, TVP Kultura, TVP Seriale, TVP Info z kanałami regionalnymi, TVP Historia, internetowy TVP Parlament oraz przeznaczony dla Białorusi Biełsat. W ciągu kilku lat nadawca systematycznie ogłasza plany uruchomienia nowych stacji tematycznych - mówiono już m.in. o: TVP Film, TVP Natura, TVP Parlament („w tradycyjnym przekazie”), kanale dla dzieci, czy dla kobiet. W połowie lat 90-tych, przez krótki czas, TVP nadawała muzyczny kanał Tylko Muzyka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...